Organik Temizlik Ürünleri Nedir?

organik temizlik ürünleri nedir

Organik temizlik ürünleri nedir, diye yazıya giriş yaparken organik kelimesini önce bilmek şarttır. Doğal ürünlere benzer özellikte olup, zararları olmayan , kimyasal madde içermeyen ürünlerdir.Çoğu pazarlama şirketi bu ürünleri satarken, organik adı altında sertifikasız satmaktadır. Belge numarası ve seri numara önemli olduğu gibi, ürün içindeki maddelerde çok önemlidir. Yıllardır hizmet kalitesinde organik temizlik ürünleri nedir, nelerdir diye araştırmaya girmiş bir firma olarak, en kalitesini seçerek hizmetimizi sürdürmekteyiz.

Organik Temizlik Ürünü Nedir?

Aslında organik temizlik, kimya ürünleri barındırmamaktır. Kısaca hiçbir kimya maddesinin üretilen temizlik ürününde yer almamasıdır. Organik bileşenler kullanılıp, sağlığa zararı olmayan ürünler bu kategoride yer almaktadır.

Bu yazıyı okumaya devam ederken, Titanyum dioksit zararlarına bir göz atmanızı şimdiden belirtmek isterim. Organik ürün serilerinde genelde bu madde bulunmamalıdır. Günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir durumda var ki, uygun ve ucuz diye bir ürünü organik niteliğinde satışa sunarlar. Organik temizlik ürünü ne demek yazımızı okuyup ürün satın alan çok az insan vardır. Eğer sizde sağlığınıza önem veren biriyseniz yazımız tam size göre. 5 dk okuyarak organik temizlik ürünleri nedir anlamlandırabilirsiniz.

Organik Temizlik Ürününde Neler Olmalı?

Çevre dostu ürünlerin sağlığa etkisi yazımızı keyifle okuyarak bitirdiğinizi düşünerek, organik temizleme ürünü hakkında kısa bilgi veriyoruz. Bir kere organik temizleme asla kimyasallara maruz kalmadan yapılmalı ve dikkat edilmelidir. İnanın gerçek bir organik temizleme nedir bilmiş olduğunuz da kimya içeren ürünleri asla satın almayacaksınız. Bu makale bu yüzden doğayı ve sağlığı sevenlere özgü yazılmıştır.

 • Organik özler barındırma: Çeşitli tarzda ürünlerde bitki kökleri ve uçucu yağ bulunur. Okaliptüs yağı veya nane yağı gibi uçucu yağlar organik temizlemede kullanılır.
 • Hoş bir koku: Doğal özlerin bileşimi ve uçucu yağlarla elde edilmiş mis bir koku yayabilir.
 • Biyolojik: Geri dönüştürme ve parçalanabilir çevre dostu ambalajlar organik temizlik ürünleri anlamını taşır.
 • Doğal bitkisel yağlar: Zeytinyağı, hindistancevizinin yağları bazı temizleme ürünlerinde kullanılır.
 • Esansiyel yağlar: Çok kez ürünlerde yer alan, bir diğer yağ çeşididir. Lavanta yağı buna en iyi örnektir.
 • Beyaz sirke, kabartma tozu ve narenciye içeren, organik ve doğal ürünler kapsayan gıda yöntemi.
 • Çay ağacı yağıda yine organik temizlik ürünleri nedir denilince içeriğinde olmazsa olmazlardandır.
 • Nonil-fenol etoksillenmiş yüzey aktif maddeler olmadan yapılmalı

Yeşil bir tüketici olarak kimyasal barındıran ürünleri asla doğal temizlik diye kullanmamalısınız. Gelin birde organik temizlik ürünlerinde ne olmamalı adımlarına geçelim.

Organik Temizlik Ürünlerinde Neler Olmamalı?

Organik temizlikçi ürünleri doğal ve toksik olmayan bileşenlerden yapılır dedikten sonra, çevreye bir çok faydaları bulunduğunu özetleyelim. Bu tarz ürünlerin aksine kimyasal ürünlerin potansiyel sağlık risklerini düşünmelisiniz. Buna göre elek altı veya ucuz ürünleri alırken bu kez almadan fazla para ödeyerek, sağlığınızın farkındalığına varacaksınız. Fazla para ödemek, elbette iyi değil, ancak size geri dönüşü mükemmel olacaktır. Şimdi verdiğiniz ufak bir fazla miktar ücretin, ileride sağlıklı yaşama giden ışıltılı dünyanıza neler katacağını düşünmelisiniz.

Konu biraz dağılmadan organik temizlik ürünleri anlamı ne, içinde neler olmamalı;

 • Petrol kökenli hammaddeler barındırmamalı
 • Paraben, klor gibi koruyucu ve tahriş edici kimyasal olmamalı
 • Amonyak, asitler, sert kostik içermemeli
 • Boya, koku, silikatlar asla olmamalı
 • Yanıcı ve aşındırıcı olmaz

Organik Temizlik Ürünleri Ne Demek, Nasıl Kullanılmalı

Sıradan bir temizlik olmayan, içeriğinde yapay, yanıcı, yakıcı ve insan vücuduna zarar vermeyen temizleme türü organik temizliktir. Organik temizlik ürünleri demek, bunu yanlış kullanacağınız anlamını taşımaz. Doğal ürünlerle organik ürün farkını başka bir yazıda paylaşırken, her satın alınan ürünün etiketini okumalı ve talimatlara uymalısınız.

 • Satın alınan ürün kullanım kılavuzu kesinlikle okumanız, en iyi sonuçları elde etmenizi sağlar.
 • Herhangi alana veya yüzeye yeteri miktarda organik temizleyici sürmelisiniz.
 • Kesinlikle saklama koşullarına uyulmalıdır. Bu hem ürün için, hem de son kullanım tarihlerini doğrular.
 • Ürünleri kullanırken, her ne kadar organik olsa da temas açısından ve yüzeylerin daha iyi bileşimi için havalandırma önemlidir.
Share:

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.