Çevre Dostu Ürünler, Ekoloji ve Sağlığa Müthiş Etkisi

green way türkiye hediye poşeti çevre dostu
Çevre dostu ürünler, çok kategoride sıralanabilir. İşte günlük hayatta kullandığımız tüm malzemelerin çevre dostu olması veya olmaması akıllarda soru işareti bırakmıştır. Kullanılan her malzeme bir çevre dostu ürün mü?
Şaşırtıcı ama bedava baldan tatlıdır sözü tam da bu sırası gelen kelimeye göre. Maalesef bir ürün bedavaya yakın alınsa bile, tek kullanımlık veya sürdürebilirliğin bir anlamı olmuyor.
Hiç düşündünüz mü ? Plastikler ve atıkların neden zararlı olduğunu ? Plastik ve metaller dahi zararlarını diğer makalemizde yayınladık. Plastik kirliliğinin yaygın olduğu önemli bir sorun olsa da çözümlerine uyulduğu taktirde bizleri ve doğayı koruyacaktır.
İşte çevre dostu ürünler nedir, nelerdir, markaları ve duyarlı eşyaları hangileridir? Hepsine birlikte tek tek yanıt vererek kimyasallardan ve çöp sahasından uzak durmamız gerekecektir.

Çevre Dostu Ürünler Nedir ve Eşyaları Hangileridir ?

Toprağın dostu ve yeşil doğayı korumaya yönelik biyo yapısında bozunurluk olan sisteme çevre dostu ürünler denilmektedir. Çevreye ürünlerin zararları olmamakla birlikte minimum enerji desteği katarlar.

Reklamlarda, kamu spotlarında her zaman çevre dostu yeşilimsi bir doğa gözler önüne serpilir. Peki bizim bu gezegende yeşil doğamıza faydamız neler olabilir?

Sağlıklı bir yaşamın aslında kilit anahtarı budur. Bir atık doğayı bozmaya yeterlidir.

Doğamızın ekolojik dengesine katkıları yanında su ve enerji gibi kaynaklarını korumaya yardımcı olan bir çok zarar vermeyen ürünler mevcuttur.

Kıyas edemeyeceğiniz faydalı ürünlerdir. Eko organik yapılardan tutunda, bambu eşyalara kadar birçok fayda sağlayarak doğal bir geleceğe adım atacağız. Bunları aşağıda sıralamadan önce bir alıntı yapmak isterim.

Amerika Hastalık kontrol merkez birimi tarafından bir çalışma yapılıyor. Ve bu çalışma çerçevesinde insanların %95’i BPA testi yaptırıyor.

BPA ise, plastik ürünlerde yer almış potansiyel olarak tehdit oluşturan kimyasaldır.

En çok gebe anneleri etkileyen bu sistemde sırasına göre gençlere doğru gitmiştir. Plastik ambalajlarının altında ise, ne kadar tehlikeye yol açtığına dair 1’den 7’ye kadar numara bulunur.

Bundan dolayı plastikleri hayatımızdan çıkarmanın bir sebebi ve yolu vardır. Çevreye duyarlı ürünleri alt satırda sıralayarak faydalarını bir alt başlıklarda okuyunuz.

Sürdürülebilir bir yaşam için yeşil ürünler ;

 • Geri dönüşümlü malzemelerden üretilen spor malzemeler
 • Geri dönüşüme girmiş doğa dostu aksesuarlar
 • Enerji tasarruflu ampuller
 • Kombilerde sıcaklık derecesini minimum seviye indirme aparatları
 • Çevreye duyarlı kıyafetler
 • Organik bezler
 • Gümüş içerikli ve bitki köklü temizlik bezleri
 • Bambu doğal bıçaklar
 • Çevre dostu bez çantalar
 • Toksik olmayan makyaj ve güzellik setleri
 • Çevre dostu giyim ve takılar
 • Doğa dostu kişisel bakım ürünleri

Ve bunlar sadece bazılardır. En iyi çevre dostu ürünlerin bir çok listesini de sizlere vererek açıklamalarda bulunacağız. Plastik, metal atıkları, kirli dumanlara yol açan ve ağır gazları doğadan kaldırmaya yönelik sayısız ürün mevcuttur.

Çevre dostu Ürünlerin Faydaları ve Markaları

Çevre dostu bütün ürünlerin birbirlerine nazaran değişik yapıları ve içerikleri mevcuttur. Alternatif doğa dostu ürünlerinin bir çok faydaları varken, markaları da seçimler arasına girmektedir.

Plastik kirliliğinin hat safhada bile durdurulmasına yardımcı olmak için yüzlerce faydalı ürün ve marka mevcuttur.

Bize en iyi olanını kullanım aşamalarına göre seçmeliyiz. Herkesin doğayı korumak adına çevredeki atıkları, evsel ve tıbbi malzeme gibi olağan üstü kirlilikler ile mücadele etmenin zamanı gelmiştir.

Bilinçli bir karar verilerek hangi ürün ne fayda sağlıyor ise, üretimci firmasının analiz edilerek alınması önemli bir unsur sayılır. Şirketlerin çevre analiz raporları ve doğa dostu ürün tedarikçisi olup olmadığı araştırılmalıdır.

Çevre dostu ürünler faydalı olacak mı diyorsanız, daha önce kullandığınız ürünler ile karşılaştırın.

Sürdürülebilir ürünler listesine ihtiyaç duyulan tüm malzemelerinizi not edin.

Markalar daha ön plandadır. Zaten bir çevre dostu ürün merdiven altı üretilmiyorsa, bu gerçek bir üründür.

Bunun için orijinal bir marka hedeflemeniz gerekiyor.

Markalar tamamen doğal yollar ile elde edilir. Doğaya özgü bu markalar geri dönüştürülebilir, kompostlanabilir veya biyolojik olarak parçalanabilir ambalaj içerisinde bizlere gelirler.

 • Doğal üretimli alışveriş çantaları

Bazı markalar bu çantaları ücretsiz verebilir. Plastiği azaltmanın en önemli yollarından birisidir. Grafik ve tasarımları ile görünüşleri süperdir. İnsanların kısa zamanda çok fazla çanta aldıklarına şahit olabiliyoruz. Bu doğru bir karar olmamakla birlikte plastiğe özen gösterme adı verilir.

Özellikle pamuktan yapılmış çantalar bir başka havalıdır. Uzun ömürleri, hafif tasarımları ve ilgi çekici görüntüleri vardır. Çevreye zarar vermeyen hem çanta, hem de torbalar birçok markada mevcuttur.

Bir diğer çevre dostu ürün nedir sorusunun cevabı ise, denizlerdir.

 • Denizlerde bulunan doğal süngerler

Birçok alanda kullanılan deniz süngerleri araçların yıkamasından tutunda, çocuklarınızın hassas cildi için kullanabilirsiniz. Yumuşak dokuları nedeni ile nazik bir şekilde bakım yaparlar.

Coralie görünümlü süngerlerin yatak yorgan olarak yapıldığı günümüzde bilinirler. Oldukça pahalı olmasının sebeplerinden bir tanesi de deniz süngerlerinin tehlike altına düşmesidir.

Aşırı hasat ve ayrıca iklim değişikliği nedeni ile bu türden yapılan doğasal ürünler pek pahalıdır. Organik ve tamamen doğal malzemelerden yapılan ürünlerdir. Sürdürülebilir ürünler listesine eklediğimiz bir diğer ürün ise ;

 • Gıda saklama eşyaları

En iyi çevre dostu ürünleri arasında yer alan gıda saklama kapları hijyen çekici ve mikrop iticidir. Cam ve bambu desenli yapıları vardır. Kompakt özelliği sayesinde özel ambalajlı olarak üretilirler. Yemekleriniz ve gıdalarınız sağlığa zarar vermeyecek şekilde muhafaza edilir.

Çevre Dostu Mutfak Ürünleri Hangileridir?

Bugün kullanmaya başlayacağınız ve mutfaklarda  doğadan çok sağlığınıza katkı sağlayan bir çok materyal vardır.

İngilizce olarak Green Clean denilen kavramdır. Yeşil temizlik ürünleri en çok mutfağınızda gerek duyulan malzemelerdir.

Daha önce kullandığınız ne varsa hurdaya çıkarma zamanı geldi. Çünkü mutfaklar yaşam alanının en önemli parçası olmuştur.

Yemek yediğimiz çatal, kaşık ve bıçakların bile kompostlanabilir yapıları mevcuttur.

%100 tamamen doğal ahşap çatal, bıçak, kaşık kullanabilirsiniz. Yüksek ısı toleransı ile güçlü ve sağlam olan bu setler CPLA  malzemeden üretilebiliyor.

Veya bambu ağacından ortaya çıkarılabiliyor. Ev için çevre dostu ürünler arasında bir numara olarak bilinirler. FDA onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

Paket servislerde kullanılan plastik yemek kaşık ve çatallarını bile kullanmamanız gerekiyor. Yanınızda doğa dostu ürün bulunmuyorsa, bir metal kaşık istemelisiniz. Bu bile plastiğe nazaran iyidir.

İster tek kullanımlık, isterseniz uzun zaman kullanabileceğiniz yapıları mevcuttur. Sonraki sürdürülebilir seçenek yeşil temizlik ürünleridir.

Şimdiki zamanda zehirli ev atıklarını kullanmamalısınız. Zehirli atık diyoruz.

Nedeni ise, temizlik yaptığınız köpük türevleri mutfağınızı ve evinizi bertaraf etmektedir.

İddia edilen ve reklamlar ile aldatılan çok sahte ürün vardır.

Sahte değil, orijinal olarak çıkışta yakalasa nafiledir.

Yukarıda anlattığımız çevre dostu eşyalar varken, asla yerine başka ürünler kullanmayın.

Absolute mutfak temizliği-
mutfak temizliği

İşte yukarıda bulunan doğa ve çevreye özgü Greenway organik temizlik setini deneyin. Ekolojik dengeyi sağlayarak, size ve sevdiklerinize bir ayrıcalık sunuyor. İlk iki yıl dayanan kök yapısı vardır.

Dünya gezegenimizde en büyük sorunlardan birisi var. Endüstriyel kompost tesisleri birçok şehirde bulunmuyor. Biyolojik olarak parçalanabilir olarak teşvik etmeyi bilmek her yönden fayda sağlayacaktır.

Görevimiz düzenli bir çevre ve doğanın kanununa ayak uydurmaktır. Bu nedenle hem evimizin mutfağın da hem de güzel doğamızda ekoloji sisteme katkılar sağlamalıyız. Tek kullanımlık ürünler satın almak çoğu zaman faydalıdır.

KOMPOSTLANABİLİR KAHVE FİNCANLARI VE KAPAKLARI

Yemek servisi içerisinde tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmak ve plastik kirliliğini azaltmanın bir diğer yolu daha var. Doğal bitki bazlı PLA mısır nişastasından üretilir. Evet bu fincan, bardaklar, kapaklar %72 plastikten daha az karbon içerir. Sürdürülebilir orman bitkileri ile özenerek yapılmıştır.

çevre dostu ürünler
çevre dostu ürünler

Kahve, latte, cappuccino, flat white, americano, çay ve sıcak çikolata gibi içeceklerinizi sağlık olarak tadabileceksiniz. Karbon olmadan yaşamınızı yeşillendirin. %100 kompostlanabilir tek ve çift çeşitleri ile kahve fincanlarını kullanarak çevre dostu ürünlerden yararlanırsınız.

 • Çevre dostu Hidrasyon için Yeniden Kullanılabilir Su Şişeleri

Doğaya zarar vermeyen tüm ürünler değerlendirilmelidir. Ozon tabasına bile hasar açan hava kirliliğinin çözümü sadece saydığımız ürünleri kullanmaktan geçiyor.

Şişelerin BPA, BPS ve BPF içermeyen yapıda alınmaları önem taşımaktadır.

Çevre dostu ürünler nedir ve markaları nelerdir dedikten sonra bunlarla sınırlı olmadığını da söylemek isteriz. Daha birçok üretimde olan listeyi açıklayacağız. Farkındalık güzel bir şeydir.

Doğa Dostu Ürünlerin Çevreye ve Sağlığa Faydaları

Sayabileceğimiz birçok ürün mevcutken birde bu ürünlerin çevreye ve sağlığımıza kattığı faydaları hayli fazladır.

Pek çok ürün eko sisteme fayda sağlar. Bizleri hastalık ve hastalıklara tetikleme sağlayan zararlı kimyasallardan korur.

İşte atık yönetimini kısalttığınız ve vektör orantıda çevre dostu eşyaları ve ürünleri kullandığınızda ne faydalar görüyorsunuz? Aşağıda tek tek anlatım sağlıyoruz.

 • Biyolojik olarak parçalanabilir özellikleri ile sağlıklı bir yaşam
 • Çok yönlü kullanım alanları ile para tasarrufu
 • Marka ve imajlarınızı daha üst seviyeye çıkartmak
 • Esnek kullanımları ile göz alıcı şıklık yaratabilmek
 • Masraflardan en az iki, üç yıl uzak kalmak
 • Kargo ve diğer katma değer verdilerden muaf olmak
 • Zarar veren kanserojen plastikler hayatınızda yok olması
 • Basit ve süper imha edilebilir yöntemleri
 • Daha sağlıklı ve aile yapısında yer almak
 • Toksik kimyasallardan doğasal bir hayat sürdürebilirlik
 • Risksiz bir yaşam alanı gözlemlemek
 • Çevremize güvenli bir gelecek
 • Birikimlerinizi daha kolay yapabilmek
 • Halk sağlığı da kişisel seçimlerden faydalanır
 • Kirlilik ve kontaminasyon azalmayı beraberinde getirir

Bunlarla birlikte Türkiye’de maalesef çevreye destekleyen ürünlerin kullanımı çok sık değildir.

Nedeni ise, bilinçli bir kesimin olmadığı ile alakalıdır.

Kuralları uyulup göz alıcı doğa dostu ürünlerin kullanımı yukarıdaki tüm faydaların oluşmasını sağlamaktadır.

Çevre Dostu Ürünlerin Üretimi Nasıl Yapılır ve Diğer Ayrıntıları

Çevre dostluğu üretim demek gezegenimizi tüm sömürülere karşı korumak için vardır. Özel ve uzman kişiler tarafından üretimleri yapılır. Doğal kaynakları korumak adına tüm araç ve gereçler itina ile mühendislerce hazırlanır.

Yapım aşamaları sıradan değildir. Ürünler sürdürülebilir malzemelerden yapılırken, yeniden üretim, yeniden kullanım ve geri dönüşüm yoluyla atıklar azaltılır.

Her ülkenin çevreye duyarlı ürün üretmesi önemli bir konudur. Dünya dostu ve kalıcı ferah ortamın sağlanması için şarttır.

Örneğin daha az enerjilerin kullanımı ve daha az kargo, nakliye maliyetleri işletmelerin masraflarını azaltır.

Bazı analiz uzmanlarına göre korkunç bir gerçek vardır. Çevreci olmayı istemeyen yada planlamayan şirketlerin de olması üzücü bir durumdur.

Bunu istemeyen şirketlerin tersi bir ürün ürettiği kolaylıkla düşünülebilir.

Enerji denetimi, yenilenebilir enerji üretimi, atık azaltma ve su tasarrufu gibi birçok seçenek çevre için önemlidir. 

Enerji denetimleri için, dış cephelerden gelen hava sızıntılarına araç gereçler kullanın.

Enerji israfı için ve maliyet düşürmek için programlanabilir termostatlar kullanın.

Güneş ışığı, jeotermal ısı, biyokütle gibi organik yenilenen kaynaklardan üretilen enerjiler yenilenebilir yapıdır. Önüne geçmek için güneş çatı panelleri tavsiyedir. Seramik çatı kaplaması da evinizde hem şık hem de enerji israfını azaltır. 

Çevre Dostu Malzemeler ve Diğer Doğaya Özgü Ürünler

Bir üst başlıklar belirttiğimiz daha bir çok sürdürülebilir yeşil ürün kullanıma hazır halde bekliyor. Peki siz bunları kullanmak için acele etmelisiniz.

Bir üründen başlayarak doğaya ve sağlığa merhaba deyin.

Örneğin, günlük hayatta kullandığımız tuvalet kağıtları çevre dostu ürün mü ? Biz pek zannetmiyoruz. Çevre dostu olan ve olmayan bir çok tuvalet kağıtları mevcuttur.

Sürdürülebilir ormanlarda selüloz için yok edilmeyen birçok ağaç bekliyor. Endüstriyel ağaçları araştırmanızı öneririm. Hepsi de bizlerin sağlığı ve çevrenin korunması adına hayattadır.

Örneğin iyi bir marka çanta veya torbalar neler içermez. Gerçek içeriği nelerdir? Örneğin içerisinde kurşunsuz bir madde kullanılmalı, PVC, Ftalat, BPA, Vinil bulunmamalıdır. Bunlar önemli içerikler olup asla malzeme içerisinde olmamalıdır.

Ayrıca bunlara benzer yeniden kullanılabilir çevre dostu birçok ürün yaşam alanında mevcuttur.

Çevre dostu ürünler hangileridir diyorsanız işte bazıları;

 • Yeniden kullanılabilir teknik ürünler
 • Seyahat ürünleri
 • Baget çantalar
 • Çevre Dostu Teknoloji Ürünleri
 • Atıştırmalık özel yapım torbalar
 • Balmumu sargısı
 • Doğa dostu çöp poşetleri ( biyobozunur )
 • Çay süzgeçleri
 • Çelik ve metal pipetler
 • Bulaşık havluları ve bambu yapılar
 • Gümüş içerikli bezler
 • Cam Kahve Fincanı ve su filtreli sürahiler
 • Silikon ve termo kahve fincanları
 • Biyobozunur Temizlik Bezleri
 • Kurutucu top bilyeler
 • Çevre dostu çamaşır yıkama sabunları
 • Giysi için tel mandallar
 • Su için tasarruflu duş başlıkları
 • Su ısıtıcılar için zamanlayıcılar
 • Enerji tasarrufu güç anahtarları
 • Şarj edilebilir pil
 • Çevre dostu duş perdeleri

Çevreye Duyarlı Özellikleri

Camların çoğu yüksek kaliteli, gözenekleri olmayan borosilikat camdan yapılıyor. Su için  üretilenler ise klor, bakır, cıva ve kadmiyum gibi toksinleri filtreleyen bir filtre yapısına sahiptir. Çamaşır için % 100 PCR  geri dönüştürülmüş malzeme içermesi gerekmektedir. Bunlara benzer daha bir çok açıklama vardır.

Bir diğer örnek açıklama ise, plastik mandalların çevreye verdiği zararların yanı sıra dayanıksız ve basit kopma sorunlarıdır. Çamaşırları kurutmak için paslanmaz çelik mandal istemeyi unutmayın. Fiyatları pahalı olsa da uzun ömürlüdür. Böylece dayanıklı ve diğer ürünlere nazaran eşdeğerden ötedir.

Banyolarda bulunan sıradan duş başlıkları çok hızlı akar ve ayar sağlayamaz. Bunların yerine kesintili su ayarlamalı başlıklar kullanın. % 40 ve % 50 arası su tasarrufu sağlar. Water adında markalar seçilebilir. Alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Evlerde bulunan su ısıtıcılar ( Kettle ) %60 elektriği fazla kullanılır. Ama bunu kimse bilmiyor. Bilse de alternatiflerini bulamıyorlar. Bu ve buna benzer su ısıtıcı zamanlayıcıları tercih edin. Elektro mekanik zamanlayıcı olarak bilinen uygun fiyatlı ürünleri seçin.

Prizlere hiç bir cihazı takılı bırakmayın. Gizli elektrik yaktığını bilmelisiniz. Bunun için güç anahtarlarını seçin.

Organik kenevir duş perdesi en iyi çevre dostu ürünler satın almak için sıralamaya girdi. Plastiklerin yerine evlerde veya işyerlerinde kenevir yapılı perde kullanın. 55% kenevir 45% organik pamuklu olarak piyasada yerini almışlardır. İçeriğinde çok az polyester bulunan yapıları da mevcuttur.

 • Çevre Dostu Nedir ve Hangi ürünler seçilebilir

Çevre dostu gerek bir insanın çevreyi sevmesi, gerekse üretilen ürünün doğa koruyucu olmasına denilebilir. Sık sık rastladığımız insanların doğayı aşırı kirlettiğine tanık oluruz. Bu istem dışı da olabilir, mecburi olarak ta yapılabiliyor.

Üretilen tüm çevresel malzemeler Dünya’nın saflığıyla ilgilenmeye hazır milyonlarca insanı bir araya getirebilir.

Her gün yüz binlerce ton kimyasal atmosfere gönderiliyor, nehirlere ve okyanuslara dökülerek yayılmaya başlıyor. Tüm insanların sağlığı, yaşamı için gerçek bir tehdit olduğu için dur diyecek yapıda ürün çeşidi de fazlasıyla üretilmektedir.

Sayılacak yeşil Dünya ürün listesi hala var. İşte bir kaç doğa dostu ürün daha !

 

 • Çevre Dostu banyo havluları
plush el havlusu
el havlusu-2

Yeşil ürün listesinde Plush laguna Greenway havlusu mevcuttur. Küflenmeye karşı dayanıklıdır ve nem ve yıpranmalardan etkilenmez. En az 4 yıl rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yumuşak yapısı ve bitki köklü içeriği ile onu çok seveceksiniz.

Cildiniz rahat nefes alır ve  kendini iyi hissedecektir. Gümüş parçacıklı iplik yapısı ve bitkilerin kılcal damarlı köklerinden özenle üretilmektedir.

 • Çevre dostu Pantolonlar 

Maalesef çok azımız bu ürünleri kullanırız. Hatta hiç bilmeyenler de vardır. Çünkü genelde Türkiye’mizde bile nadir bulunur. Peki çevre dostu pantolonlar nereden alınmalı, neden alınmalı diyorsanız bir grafik ile farklılığına bakalım.

Çevre dostu ürünlerde hangi malzeme ne sıklıkla kullanılmış? Yukarıdaki grafik sizlere kapsamlı olarak her şeyi anlatıyor. Oranlar her ne kadar pantolon için geçerli ise de giysiler içinde işaret ediyor. Esnek yapılı olduğu içinde çoğu malzemede bu şekli görebilirsiniz.

Fakat bir doğal bulaşık bezleri veya mutfak temizlik ürünlerinde bu oranlar değişebilmektedir. Ama çok büyük farklar olmaksızın değişir. Nudie Denim pantolonları örnek olarak gösterilebilir.

 • Doğaya özgü ayakkabılar ve sandaletler 

Çevrede tehlike yaratacak ve plastiklerden üretilmiş ayakkabılara son verin. Yün ve ağaç liflerinden özenle yapılıyor. Bu türleri hem ayaklarınız sevecek hem de çevremize katkınız olmaktadır. Ekonomik ve dayanıklıdırlar. Üretici firmalar malzemeler için çok az gübre kullanır. Sulama yerine yağmura dayanan çiftliklerden  çıkarım sağlar. Her şey sürdürülebilir bir çevre içindir.

Ve bunların yanı sıra eko saatler, saç kurutma makineleri, diş macunu doğal macun veya diş bezleri de çevre dostu ürünler kategorisindedir. Bunun yanı sıra çevre dostu temizlik ürünleri de en çok talep gören malzemeler arasındadır. En iyi örnek verecek olursak paspaslar diyebiliriz.

Çevre dostu Temizlikte Doğal Olaylara Dikkat Edin !

Kısaca özetlemek gerekirse teknoloji haberlerine ilgimiz yüksek. Doğal olayların arasında en çok tartışmasız konudur. Teknoloji haberlerinin çevre dostu temizlikte ne alakasının olduğunu birazdan açıklayalım.

Artık günümüz Dünya’sında her evde bir bilgisayar bulunuyor. Teknolojiyi ve haberlerini çok yakından seyrederiz.

Fakat sorun şu ki, genel çaptaki bilgisayarlarda kadmiyum ve kurşun gibi ağır metaller bulunuyor. Ağır metaller nedir yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Radyasyon ışınlarını ve cıva metalini de unutmadan söyleyelim. Bu bileşenler nedeni ile insan sağlığına zararlar vermektedir. Bu nedenle geceleri uyurken tüm cihazlarınızı kapatın. En güzel ilk önlem bu şekilde olmalıdır. Hem size hem de doğanın temizliği için radyo aktif ışınlarını minimuma indirin.

Güzel bir haber ise, bazı firmalar çevre dostu bilgisayar üretmekte kararlıdır. Kurşun, cıva, kadmiyum gibi metalleri azaltılmıştır. Enerji açısından daha verimli ve performans gösterirler.

İkincisi haşere kontrolüdür. Evinizde, işyerinizde sıradan haşere ilaçlarını kullanmayın. Veya kullandırmayın. Bu tür temizlik yöntemleri için sıvı çevre dostu ilaçları seçiniz. Alpha Cypermethrin ME% 4,5 içerikleri ile meşhurdur. Patentlerine dikkat etmelisiniz. Orijinal olduğundan emin olunuz.

Daha sağlıklı bir gün dileriz. Yazımızın linkini sosyal medyalarınızdan paylaşarak daha çok bilinçli insana ulaşmasına sağlayınız. Böylece çevreci insanların sayısını hep birlikte artırmak ümidiyle hoşça kalın.

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.