Temizliğin Püf Noktaları Ve Sırları

temizliğin püf noktaları

 Temizliğin sırları ve faydaları gün geçtikte açıklanıyor. Ayrıca temizliğin püf noktaları için daha kapsamlı bir hal alıyor. Öyle ki günümüze dek kullanılan kötü kimyasalların evimizden giderilmesi hiçte kolay olmuyor. Sizlere verilen bilgiler ve ne kadar zor süreçler olduğunu anlatıp daha kolay ve basit temizliğin yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Peki sizce bugüne kadar verilen kolay temizlik tüyoları ne kadar doğrudur. Bunlar sizin için yeterli mi ? Veya evi temiz ve düzenli tutmanın yollarını uyguladığınızda ne kadar maliyetiniz oluyor ? Ucuz ve uygun temizliği kim istemez .

Ev Temizliğin Püf Noktaları

Yıllar geçsin ben bu uygulamaları yaparım veya yaptırabilirim. Peki o yıllar boyu verdiğiniz malzemelere veya doğal temizlik uğrunda verilen paraları düşündünüz mü ? Kimse düşünmemiştir. En ufağına örnek verecek olursak sirke ile temizlik yapmak ne kadar ucuz ?

Yıllar boyu sirke,elma,ve bu gibi malzemelere verdiğiniz ve kaybettiğiniz zaman değerli değil mi ? Devamında notlara bakarak sizleri daha çok temizliğin püf noktaları hakkında aydınlatabileceğine inanıyorum.

Genel bir ev temizliğinin püf noktalarını ve sırlarını açıklamadan önce bu çevreyle alakalı olarak bulunduğumuz konuma bağlıdır. Neden derseniz her il ve ilçe bir olmuyor .

Ev temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Temizlik şirketleri dahi yıllardan belli ev temizliğini çevreyle alakalı bulmuştur.Nedeni ise fabrika ,iş yerlerinin çoğunluğu,belediye çalışmaları gibi önemli faktörler buna etki etmiştir. Bu nedenden dolayı konumunuz çok önemlidir.

Biz çevre kirliliği çok olan yerde oturuyoruz.Yok mu pratik temizliğin sırları bize göre derseniz ! Elbette hemde çok kolay ve alternatif temizliğin yolları var .

Konumuz gereği ev temizliğini ucuz,uygun ve daha hızlı temizlik haline getirecek yollar mevcuttur.Fakat burada en önemli tartışılacak bir konu vardır ki ,oda kalıcı ve daha hijyen temizlik yapmaktır.Ekonomik sebeplerden dolayı herkes evi temizleyemiyor.

Ya bir temizlik şirketi veyahutta bir temizlik elemanı tutmakla yetiniyor.

Bunlara harcanan para ve yapılan temizliğin ne kadar iyi ve kalıcı olduğundan kim emin olabilir.Günlük temizlik elemanı tuttuk.Peki nasıl temizlik yapıyor ve ne kadar süre bu kalıcı olabilmektedir ?

Bunları ele aldığımızda maalesef günlük ev işlerine giden miktarlar aşırı derece de artmaktadır.Kalıcı ve etkili temizlik şurada dursun temizliğin sağlığa faydaları oldukça azalmaktadır.

Çünkü yapılan yanlışlar kullanılan malzemelerden kaynaklanmaktadır.Limon ile temizlik,elma suyu ile temizlik,karbonat ile temizlik bunlar sizce kalıcı ve sağlıklı yöntemler mi ?

Ev temizliği yapmadan evvel kimyasalları düşünelim.Bunları verilen linki yazımızda açıklamıştık.Kimyasalların ve kirlerin giderilmesi o kadar kolay olmuyor . Üstün teknoloji ürünler  olmadığı sürece bir miktar kimyasalın giderilmesi tonlarca suya bakıyor.

Buna değer mi ? Sağlığımız bizim için en kıymetli şey olması elbette tartışılmaz bir konudur.Türkiye’de söylenen temizlikte püf noktaları ve temizliğin sırları adı altında verilen yazıları detaylı inceleyin .

Hepside kalıcı olmayan ve zararlı maddeleri atamayan yöntemlerdir.Sizlere daha ayrıntılı temizliğin püf noktalarını bu bütün yazılarımızda detaylı şekilde anlatacağız.

Mutfak Temizliğin Püf noktaları Nelerdir ?

Evin en değerli yerlerinden birisi olan mutfak hem görünüm hem de sağlığımız için çok daha önemlidir. Bundan dolayı banyo temizliğinin püf noktalarına gelmeden önce, mutfak temizliğinin ince sırları hakkındaki daha önceki makalemizi okumanızı öneririz. Fakat ön bilgi biraz bilgi vermek istiyoruz.

Hepimizde kolay ev temizliğini uygulamak isteriz . Oysa mutfak temizliği püf noktaları detaylı bir konudur .Yediğimiz her yemek ,pişirilen her bulaşık kabı,üzerimize sıçrayan yemek artıkları,çıkmayan zorlu lekeler gözle görülmeyen sayısız bakteriyi oluşturmaktadır.

Evi düzenli ve temiz tutmanın yolları arasında en önemlisi mutfaktır.Peki bunları ne kadar göz önüne alarak temizliğe önem veriyoruz.Bir bakterinin veya bulaşan bir deterjan kalıntısı ne kadar kolay çıkıyor dersiniz.

Örneğin bir yumurta tavasını deterjan ile yıkadığınızda temizlendiğini zannedersiniz. Burada yanıldık.Deterjanların içerisinde benzen Sülfonik asit adı altında çok zehirleyici maddeler bulunur .Deterjan analizleri için tıklayıp görebilirsiniz.

Bunun gibi içerikleri kuvvetli kimyasallar ile temizlik yapmak hiçte iç açıcı bir durum değildir.Bunların yapısı o kadar güçlüdür ki,bulaştığı bir tavadan tonlarca su ile ancak çıkarılabilir.Günümüzde kullanılan ve halk arasında bilinen yanlışlardan biriside deterjan ile yıkanan bulaşıkların hemen gitmesidir.

Peki görünen lekeler gidiyor da içerisinde kalan gözle görülmeyen deterjan kalıntıları ne oluyor ? O kalan deterjan kalıntıları ise,maalesef farkında olmadan yiyoruz .İşte asıl gelmek istenilen konumuzda burada başlıyor.

Yıllar boyu biriken bu kalıntı deterjanlar artık vücudumuz da bir yer edinerek astım,baş ağrıları,nefes darlığı ve dahası gibi sağlık sorunları ile ortaya çıkıyor. Sağlık düzenini alt üst eden ve ev düzenini kalıcı sonuçlara ulaştıramayan bu ve bunun gibi temizliği ne yapalım ?

Adı temizlik oluyor ama arka yüzünde olanlar ? Tartışılır değil mi ? Ancak bununla da kalmıyor . Peki ne yapmamız lazım .Biraz daha ayrıntılı bilgiler verdikten sonra kimyasalsız temizlik nasıl yapılır ve ne ile yapılır ondan bahsedegiz .

Mutfak Dolabı Temizliğinin Tüyoları ve Püf Noktaları

Mutfakta bulunan dolapların içeriği çevreden gelen önemli pislik ve bakterilerle dolmaktadır. Bunun ile beraber tüpte pişen yemeklerin buhar damlacıkları ve oksitlenmeleri ansızın dolaplara yapışmak tadır.

Çok önemli bir makalemiz olan mutfak dolabı temizliğinde daha çok detay bulabilirsiniz.

Bizim amacımız ev temizliğini pratik yapmanın yollarını bulmaksa vakit kaybetmeye gerek yok.Temizliğin 10 mükemmel sırlarını açıklayan yazımızda temizliğin püf noktalarını ve bunlar neler ile yapıldığında söyleyeceğiz.

Çok buharlaşan ve bakteriler ile dolaplardan çıkmayan leke gidermek için zorlandığınızı bizde biliyoruz. Eskilerden belli dolap lekelerini giderici doğal temizlik yöntemleri ve kimyasal maddeler kullanılarak çareler aranmıştır. Peki bahsedilen bu ince temizlik noktaları ne kadar etkilidir.Gelin sonuçlara odaklanalım ve görelim .Örneğin ;

  • Yüzeylerde oluşan yağların giderilmesi için harcayacağınız paralar ve çözelti kalıntıları sağlığınıza kötü yönde etki etmiyor mu ? Bulaşan çözelti kalıntıları ile vücudumuz adeta sağlığından olmaktadır.Sonuçta oralara bir yemek kabı konulduğu için hava ve bulaşığa etki eden kötü kimyasallar yine bizlere bulaşmaktadır.
  • Geçici çözümler üretilerek bir veya birkaç gün sonra yapılan temizlik aynı olmaktadır.Her ne kadar şuanda temiz görünen yüzey olsa da ev temizliği tüyoları için etkili yöntemler arasında değildir.

Amacımız kimyasalsız  temizlik olmalı ve yapılan temizlik hem sağlık açısından hemde uzun süre giden bir temizlik anlamını taşımalıdır.Bundan dolayı mağazamızda bulunan en detaylı kimyasalsız temizlik ürünleri ile artık pratik ve hızlı mutfak temizliği yapabileceksiniz.

Banyo temizliğinin Sırları ve Püf Noktaları

Evimizin en doğal ve parlak olması gereken bir diğer yeri olan banyonun temizliği püf noktaları nasıl olmalı ve nasıl yapılmalıdır ? Uzun süren deneyler sonucunda banyoda biriken bakteriler ve oluşan asitlerin kötü havaya ve derin mikroplara yol açtığı açıklanmıştır.

Bir banyonun içerisinde günümüzde kullanılan tuvaletlerde iç içe yer alabilmektedir. Bunların ikisinin aynı yerde bulunması daha çok mikropların oluşması anlamına gelmektedir.

Böyle durumlarda daha hijyen bir temizlik yapılmalı ,yapılan temizlik üst derecelerde olmalıdır.Peki ne ile temizlik yapıyoruz ? Bir duş kabini temizliği için sprey veya köpükler mi kullanıyorsunuz ! Bunu yapmayın . Bir klozet temizliği için çamaşır suları mı kullanıyorsunuz ! Bunu da yapmayın .

Öncelikle çamaşır suları lavabo içine dökülebilir. Ancak parlaması için klozet ve duş kabini temizliğinde kullanılması mantıklı değil zararlıdır. Banyo temizliğinin sırları ve önemi burada başlıyor. Su ile temizlik dururken neden kimyasalları tercih edelim ki . Çepeçevre koku saran sağlığımıza zararları olan bu ürünleri neden kullanalım.

Banyoda her ne kadar kalıntı veya yosun tutmuş köşeler olursa olsun kısacası, bu ürün  bir örnek verilebilir.En detaylı kirleri bile su ile yok edebilen devasa bir üründür.

Sağlığımızı düşünerek en kötü zehirli maddelerden uzakta bir yaşam bizim olsun. Banyo temizliğinin önemli ve püf noktalarını daha detaylı diğer blog yazılarımızdan devam ederek okumalısınız.

Halı temizliğinde Püf Noktaları ve Detayları Nelerdir ?

Halı temizliği denildiği zaman çok kapsamlı bir anlatımla başlamak istiyorum. Bir halı yıkama firmasına gittiğinizde halılarınız alınır.Bunlar çeşitli işlemlerle yıkanır.

Kaliteli bir halınız var ise tüy ve aşınma riskleri oluşur. Yıpranabilir ve renk atabilir. Yine kendiniz bir halı yıkıyorsanız sonucunda içerisine katılacak olan deterjan veya alternatifleri aynı olumsuz işlemleri halılara yansıtacaktır.

 

İşte halıların kimyasalsız temizliği,bulaşan kimyasalların ortama yayılmaması ve sağlıklı bir yaşam dengesi oluşturulabilmesi için bu kimyasalları unutalım. En yeni teknolojosi Aqua Magic ürünleri ile temiz ortam ve hızlı temizlik yapmanın püf noktaları ve sırlarını açığa alalım.

Halı fırçaları bildiğiniz üzere artık halının orjinal tüy ve pamuklarını öldürmektedir. Bu ürünlerin genel amacı kimyasalsız temizlik sağlamak ve halının üzerindeki kalıntıları,saçları,lekeleri yok etmektedir.

Ve halı silme tabletleri gibi geride kalma ürünleri unutarak çok faydalı halı temizliğini su ile yapacaksınız .Satılmadan al sitemizde temizliğin en doğal ve en özel ürünlerini bulacaksınız. Halı temizliğinin ince detayları ve püf sırları sadece bu ürünlerdir.

Fayans Temizliği Nasıl Olmalı ve Sırları Neler ?

Fayans temizliği için kullanılan yanlış malzemeler ve kuralların neler olduğuna bakalım.Evimizin ve iş yerimizin zemin noktası ve hava geçiş yolu olarak tabir edilir.Günlük ev temizliği için fayansları silmek en başta gelebilir.

Peki fayans temizlemek için  çok amaçlı kimyasalları mı seçiyorsunuz ? Bunların daha öncede bahsettiğimiz  gibi ne kadar zararlı olduğunu,ve kötü hava ortamı yaydığını anlatmıştık. Kalan oksitlerin astım,nefes darlığına yol açabileceğine ve kalıcı uzun sürmeyen temizlik sağlayamayacağı bilgisini de yine bildirelim.

Şimdi bazı yorumlar olabilir.Çok amaçlı spreyler olmadan nasıl fayans temizlenebilir ? Burada en önemli konu o sürülen kimyasalların fayans ile bağlantısı koparabilmektir.

Bir damla bırakmadan fayans temizliğin püf noktalarını Mop çok amaçlı başlıklar ile gidereceksiniz. Kimyasal olsun veya olmasın zeminde bir damla bile kimyasalları ve kirleri emerek sizlere ferah bir ortam sağlamaktadır.

Artık kimyasal maddeler ile temizlik yapmaya son vererek detaylı ev temizliği nasıl yapılacağını göreceksiniz.

Temizlikte pratik bilgiler doğrultusunda en ufak kirler olmadan sağlıklı yaşamın yollarını aralayacaksınız.

Bizim bunlar hakkında deneyimiz ve görüşlerimiz nettir.

Hani amaç temizlik ise gerçekten sıradan ürünlere para ve zaman kaybetmeye son verebilirsiniz.

Hızlı Ev Temizliği Yapmanın Püf Noktaları ?

En hızlı ev temizliği yapmanın yöntemleri arasında yer alan kullanılan malzemelerdir. Ne kadar çok malzeme kullanırsanız o kadar çok zaman ve para kaybettiğimizi bilelim. Uğraşlar,çabalar,emekler hepsi de yanlış kullanılan ürünler neticesinde bizlere olumsuz sebebiyet vermektedir.

Evimizde zamanı en çok harcayan yerlerden biriside banyo duşa kabin temizliği ve duşa kabin camlarının temizlenmesidir.Bunlara ilave olarak camların temizliği bizlere çok zaman kaybettirse de bir yöntemimiz olmalıdır.

Hızlı ev temizliğin püf noktaları arasında en çok malzemelerden bahsettiğimiz için tabi kide yine deterjan ve alternatiflerini kullanmayacağız.Su ile temizlik yapmak en hızlı yöntemdir.

Temizlik Yapmanın Ayrıntıları

Temizlik yapmanın en hızlı yolları arasında yerini su almaktadır.Hem doğal hem de sağlıklı bir yoldur. Peki bunları nerelerde yapabiliriz onlara göz atalım.

Cam ve Ayna Temizliği : Cam ve aynaları temizlerken oluşan tüylerin,lekelerin cam üzerinde kaldığını görmüşsünüzdür. Cam silmenin püf noktalarını uygulayabilmek için gerçekten de cam sil,gazete,tüy ve iz bırakan bezlere ihtiyacınız olmasın. Camlarda su ile temizlik yapmanın ve tüy ve iz bırakmadan cam silmek için Aqua magic kimyasalsız temizlik ürünleri mevcuttur. Japon teknolojisi ile donatılmış yapıları ile % 100 memnun kalacağınız üründür.

Ofis Temizliği : Düzenli ev temizliği yanı sıra ofis veya iş yeri temizliği de çok önemlidir.Gelen müşterilerin bulunduğunuz ortamı çok parlak ve şık görmesi işleriniz yoluna gitmesine sebeptir. Bu nedenle geçici olan temizliğin ne önemi olabilir. Veya ofis veya iş yeri temizliğinin sağlıklı yaşama uzanacak eko temizlik ürünleri ile hiç zorlanmadan temizlik yapın. Bunlar zaten satılmadan al mağaza sayfamızda mevcuttur.

Koltuk temizliği ve kanepe temizliği : Zor ve güç lekeler ve ansızın olan kazalar ile bulaşan pis kirler koltukların ve kanepenin kötü görünmesine yol açar. Zor ve istenmeyen kirleri çıkarmak için su ile temizlik desek sizin için yararlı olur mu ?

Veya ansızın gelecek misafirlerin kötü görünümlü bir manzara ile karşılaşmasını istemezsiniz.İşte burada yine devreye giren aqua magic bunların tek çaresidir. Zor ve çıkmak istemeyen kirleri su damlaları ve içerdiği gümüş teknolojisi ile yerinden söküyor. Koltuk temizliğinin püf noktaları için tek evrensel ürünler burada .

Oluşan bütün kirlerin tek çözümü ve temizliğin püf noktaları adı altında vermiş olduğumuz yazılarımızın hepsi,üstün teknoloji ürünleri ile denenmiştir. Böylelikle daha sağlıklı bir ev düzeni ve temizliği keyfini yaşamış olacaksınız.

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.