Koltuk Nasıl Silinir ?

koltuk nasıl silinir

Bu  yazıyı okuduğunuz da koltuk nasıl silinir ,koltuk nasıl temizlenir gibi soruları aklınızdan çıkaracaksınız.Ancak önemli bir ayrıntı paylaşmak için şimdiden ipucu verelim.Biz ne koltuk temizleme deterjanı kullanıyoruz ne de bir sprey . Şaşırdığınız noktalar olabilir . Biz bu ayrıntıları sizlere açıklamak için bilgileri yazı içinde yazıyoruz.

Fakat kısa bilgi sunmak gereklidir.Biz kimyasız yaşam ürünleri kullandığımız için, doğal teknolojiler sayesinde koltuk silme teknikleri mevcut bulunmaktadır.Düşünelim eğer koltuk silindiğinde deterjan ve türevlerini kullanıyorsak yenik durumdayız demektir.İşte bu ve bunun bütün cevaplarını ve nedenleri kısa ve öz olarak anlatıyorum.

Koltuk Nasıl Silinir,Nasıl Temizlenir?

Peki koltuk nasıl silinir , koltuk silmek ve koltuk yüzeylerini temizlemek başlı başına zor bir iştir. Yukarıda belirttiğimiz gibi deterjan ve spreyler koltuklara temizleme yapmaz, aksine leke balonlarının sonradan ortaya çıkmasına sebep olur.Bu sebep ile koltuk nasıl temizlenir , koltuk nasıl silinir sorularını düşünür dururuz.

Aslında evinizdeki koltuklar ,iş yerinizde ki koltuklar olsun kirlenen bir koltuk ise fark etmez. Bunun için koltuklarımızı profesyonel firmalara temizletmek büyük masraf ve çoğu yerde gereksiz bir işlemdir.

Şüphesiz evimiz ve evin salonları daha fazla yaşamın yaşandığı alanlardan bir tanesidir. Günlük yaşanan bir evde kullanılan koltuklar daha fazla toz ve kiri toplamaya meyillidir.Bir örnek verecek olursak ;Tozlar,içecekler ve yiyecek lekeleri koltuklarda zamanla birikebiliyor.

Bu na ek olarak sakız lekeleri,çay lekeleri koltuklar için zor bir lekedir. Ayrıca evde hayvan beslenmesi koltukların kirlenmesine neden olmaktadır. Hayvandan dökülen tüyler bizlere temas etmesi halinde ciddi hastalıklara yol açabilir.

koltukların kirlenmesi
Koltukları hayvanların kirletmesi

Bu aşamada size koltuk yüzeylerini ve döşemesini temizlemek için doğal bir yöntem sağlıyoruz.

Koltuk temizleme yöntemini ne bir limon ile ne de bir karbonat değil tamamen su ile yapacaksınız.Bu ayrıntıya devam edeceğiz. Fakat biraz daha bilgi vermek isteriz. Evdeki kanepeler her an kirlenebiliyor. Çevreden gelen tozlar ve evdeki atıklar görünmez veya görünür olarak kanepe yüzeylerine yapışırlar.
Amacımız kanepedeki döşemelik kumaşın temiz ve sürekli mükemmel görünmesini sağlamak için en iyi yöntemleri keşfetmektir.
Ama kanepe temizliği çok karmaşık görünebilir,çünkü geniş bir yapıya sahip, ancak bu imkansız anlamına gelmiyor.

Koltuk nasıl silinir, ve nasıl temizlenir bu bilgilerden önce size bazı ev hanımlarının uyguladığı yanlış tekniklerden bahsetmekte isterim.

Yanlış yapılan Koltuk Silme Teknikleri

Bizim kültürümüz gereği ve gelmiş geçmiş ev hanımlarının temizleme çabaları eskilere dayanır.Bir maddenin zararını araştırmadan kovaların içerisine deterjanlar,temizleyici köpük türevleri hazırlanır.Ve bu yöntem ile koltuk yüzeyleri yıkanmaya ve silinmeye çalışılır.Bu  oldukça yanlış olan bir uygulama yöntemidir.Koltuk nasıl silinmesi gerektiği konusunda tüm bilgiler lazımdır.

Türkiye,Avrupa,hatta Dünya standartların da asla bir organik çözücü kokusu yayılmamalıdır. Yani bir koltukların çarşafı asla bu şekilde temizlenmez.Koltukların yüzeyleri bu şekilde temizlenmez.İnsan kafasını yastığa koyduğunda sabaha dek bu kimyasal kokuları vücuduna alır.

Bazı evde ki koltuk silme teknikleri kullanıldığında ise çamaşır suyu kullanılır.Bu eve yayılan ağır bir koku oluşmasına neden olur.Bu uygulamalar evde bulunan çocuklar,bebeklere daha zararlı olmaktadır.Bizim bu koltuk silme tekniklerini asla yapmamız gerekir.

Uyarı : Koltuk kumaşlarını yıkamamak gereken çamaşır suyu ile yıkandıysa, tam kurumadan çekyatınıza veya koltuklarınıza sermeyin.

Doğal Koltuk Silme Teknikleri

Koltuk leke çıkarıcı olarak kullanmadan,koltukların sadece çarşafları ve çıkarılabilen kumaşları için bir temizleme yöntemi yok mu ?

Evet sadece koltuk silme teknikleri içerisinde kumaşlara özel kullanabileceğiniz bir yöntem var.

Bu sirke suyu ve arap sabunudur. Sirke çözücü özelliği sayesinde büyük etki yaratır.

Rendelediğiniz arap sabunu ile sirke karıştırılarak koltukların kumaşları silinebilir.

Fakat bu uygulamalar da yine bir elektrik süpürgeye ,temiz bir fırçaya gerek duyarsınız.Bunlar koltuklarınızın kenarlarını kolonya ile silme taktikleri de yer alır.Hepsi de aynıdır.Nedeni ise içerikleridir.

Bizim bu teknikleri kullanmadan koltukları silme yöntemimiz yok mu derseniz ! Tabi ki var.Zten bu yazımızı yazmamızın en büyük sebebi sizi bu tekniklerden kurtaracak koltuk silme bezini tanıtmaktı.

Koltuklar Ne ile Nasıl Silinir ? Pro Yöntemi

Koltuk temizleme şirketlerine gerek kalmadan ev de koltuk neyle silinir ? Bu makalenin asıl amacı ve sizlere fayda sağlayacak tüm koltuk çeşitlerinin tek bir bez ile silinmesini anlatabilmektir.

Koltuk temizliği sadece görünüm ve tasarım olarak değil,sağlığımız için de önemlidir.Yukarı da anlattığımız gibi çamaşır suları ve kimyasalların zararları sağlığımızı olumsuz etkiler.

Biz hiçbir koltuk silme deterjanı,şampuanı,spreyi kullanmadan suyu kullanarak koltukları parlatıyoruz. Bunu ise koltuk silme bezi ile yapıyoruz.Bu ister deri koltuk olsun ,isterse kanvas kumaş, koltuğun temizleme yöntemi aynıdır.

Hatta kadife koltuk kumaşları,keten kumaş ve şönil kumaşlar dahildir.Çok yönlü temizliği ve güçlü özelliği sayesin de bir bez  ve suya gerek duyacaksınız.

Üstelik hızlı koltuk silme yöntemini gerçekleştirir.Örneğin bir misafiriniz var ve koltuk temizlemeniz gerekiyor .Sadece su ile ıslattığınız bezi kanepe minderleri ve kanepe altı dahil tüm yüzeyi ovalayarak silin.Farkı görün .

Koltukların temizlenmesi
Koltukların temizlenmesi -Misafir koltukları

Zaman ve para tasarrufu sağlayan greenway temizlik ürünü tüm zor yöntemleri kapıda bıraktı.

KİMYASALSIZ TEMİZLİK İNVOLVER ELDİVENİ

Koltuklar hepimizin evinde en büyük ilgi çekici ve temizlenmesi gereken önemli eşyalar arasındadır. Bu sebeple hızlı,basit,ve ucuz ve kaliteli koltuk temizleme yöntemleri uygulanmalıdır. İster açık renkli koltuk olsun isterse kapalı koyu renkli koltuklar,bu kimyasız temizlik eldiveni tüm yüzeyler de etkili olur. Derinlemesine toz ve kirleri çıkararak farkı anında gözlerinize yansıtacaktır.

Koltuk derileri veya kumaşları nasıl silinir yanıtını bu ürün ile bulacaksınız.Eğer kullanım konusunda merak ettikleriniz varsa,greenway ürünleri nasıl kullanılır yazısını okuyabilirsiniz.

Ayrıca önemli bir detay da mikrofiber koltuk kumaşlarının silinmesini en iyi temizleyen bezdir.Ürün özelliklerini zaten doğal temizlik ürünleri sayfamızda paylaşımda bulunduk.Detayları inceleyerek ve daha çok bilgi alabilirsiniz.

Koltuk temizleme işlemi
Temiz koltuklar nasıl kurulanır ?

Koltuk Nasıl Temizlenir ve Nasıl Kurulanır ?

Koltuk temizliği işlemini yukarıda ki involver eldiven ile yapıyoruz.Peki koltuk nasıl kurulanır ? Koltukları sildiğimiz de etraftaki tozlar fiziksel ortama göre çabuk toz çekebilir.Tabi ki de su ile temizlenen koltuk ıslanacak ve kurulanması da gerekecek.

  • Fakat hiç endişe etmenize gerek yok .Çünkü greenway involver bez üreticileri sizin için bunu düşünmüştür.
  • Farkına varın ve bezi sadece ıslatıp sıkınız. İnce dokunmuş gümüş parça içeren greenway bezi suyu koltuk yüzeylerine göndermez.

Suyu kendi içine hapsederek dışarı çok az nemlendirme özelliği sağlayarak koltukların dakika içerisinde kurumasını sağlayacaktır.

Böylece hem koltuk nasıl silinir,hem de koltuk nasıl kurulanır sorularını tek bir ürün ile çözmüş olacaksınız.

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.