Cilt Temizleme

Cilt temizleme

Bahsederiz ki cilt temizleme yöntemleri kan dolaşımını etkileyen önemli bir faktördür. Yüzünüzde oluşan tüm lekeleri veya kirleri arındırmak gereklidir. Bunları zamana bırakmanız demek cilde kötü etki ederek çabuk yaşlanmaya sebep olmaktadır.

Yazımız da  sizlere bugüne kadar kullanılmayan ve yeni nesil Japon teknolojisini tanıtacağız .
Japon yüz bakim bezini tanıtmadan önce bazı ayrıntılara girerek doğal cilt yenilenmesinden bahsedelim .Ve aralarındaki önemli farkları görerek yüz teninizi temizleme sırlarını açığa çıkaralım.

Unutmayın ve karıştırmayın bizim yöntemler sadece kimyasalsız temizlik yöntemlerini uygulamaktır. Böylece su ile bütünleşen teniniz özüne dönecektir. Haydi şimdi ürünü tanıtmadan önce sizlere doğal yüz temizleme tekniklerinden bahsedelim. Sonra bunları aqua magic ürünü ile kıyaslayalım.

Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri

İnsanların bir çoğu cildin vücuttaki en hassas ve en göze çarpan vücut olduğunu bilemeyebiliyor  ama gerçekten bu böyle ! Cildimizi doğal olarak tüm enfeksiyon ve bakterilerden korumak için sıradan yöntemler yerine, uygulamalarda ortaya çıkmış en iyi temizleme yolunu izlemeliyiz.

Cilt temizleme
Cilt temizleme

Tenimizin her yönü farklıdır. Farklı bir ten yapısı ve yönleri olması cilt temizleme detaylarını değiştirmeyi gerektirir. Günlük olarak cilde bakım uygulanması ciltte oluşan lekeleri azaltarak peeling etkisini artırır.

Bu yüzden farklı yüz teninizin olması ile, temizlik tekniklerini ve doğal temizlik metotları için bir rota çizmemiz gerekecek.

Bugüne kadar kullanılan ve kişisel öneme konu olan doğal cilt temizleme yöntemleri artmaktadır.

Doğal Cilt Temizliği Teknikleri 

Herkes için geçerli olan isteklerimiz vardır. Bunlar doğal ve uzun süre gidebilecek cilt temizliği ve lekelerini gidermenin çaresidir.

Fakat neden çaba ve emek harcamayalım. Cildimizi korumanın ve güzelleştirmenin zamanı geldi ve geçmiyor mu ?

Teninize olan bakımların zamanını kısa ve aceleci olarak yaparız. Ancak yoğun bir cilt tipi bakımı için bunlar faydasız kalabilir.

Ama hangi yöntemler ile faydasız kalır .Bunlar için geçirilen zaman önemli olsa da neyse ki Aqua magic ürünleri ile bunlara son verildi .

Fakat yine de ısrar olarak doğal yüz temizleme tekniklerini anlatmak isteriz. Bunları neden anlatırız .Aralarında ki farkı görmeniz içindir.

Cildinize iyi bakmanın zamanı ve koşullarını öğrendiğinizde sizde artık sıradan teknikleri pas geçmek isteyeceksiniz.

Tenimizin düzenli olarak bakım yapılması gerekiyor ise bu hiçte zor değil .

Her gülüşünüz de, mutluluğunuzda veya stresli bir durumunuzda yüzünüzde yinede bakımlı bir hal belirtmek elbette artık kolaydır.

Cilt Bakımı İçin Teknikleri

Her nerede olursanız olun .Güzellik merkezinde veya güzellik uzmanının yanında olsanız da evde yapılabilecek cilt temizlik teknikleri kadar etkili olmayacağını söyleyelim. Ayrıca evde yapılan yüz maskelerinin düzenli ve bilimsel olması da ayrı bir konumuz içerisinde yer alacaktır.

cilt temizleme yöntemleri
cilt temizleme ürünleri

Doğal güzelliğinizi artırmanın püf noktalarını ve detay detay rehberimizi sizlere açıklayacağız. Uzmanlarca hazırlanmış cilt temizleme önerilerini gözden geçirerek, daha sağlıklı bir tene sahip olacaksınız.

Bilinen en doğasal yöntemleri veya duyulmayan doğal cilt temizlik yöntemlerini de kılavuza ekliyoruz. Böylece cildin genç ve dinamik kalmasını sağlayacaksınız.

Öncelikle ne tip bir yüz derisi olduğunu anlamanız gerekmektedir. Cilt bakımı yapmadan önce kesinlikle cildimizi tanıyarak, en önemli faktörü elde edeceğiz.

Bunun için aşağıdaki paragrafı dikkatle okumanızı öneririz. Kesinlikle gözden geçirin.

Cilt tipleri neye göre değişir ?

Cildiniz tipleri ergenlik dönemi sırasında önemli değişiklere uğramaktadır. En önemlisi yaşınıza bağlı olarak değişmektedir. Eczanelerde çok karışık ve onlarca satılan temizlik ürünleri bulunur. Seçenekler sayısız. Hangisini seçelim derken yanılabilirsiniz. Doğru temizleyici ürünü bulmak için doğru derinin tipini bilmekte fayda vardır.

 1. Normal ten :Bu yüz tipi genelde çok yağlı olmamakla beraber kuru değildir. Ufak lekeler ve hava şartlarına karşı hassasiyeti yoktur.
 2. Yağlı ten :Zaman itibari ile kısa sürede yüzlerinizi yıkasanız da parlayan bir ten ve yağlı bir görünüm ortaya çıkar. Yağlı bir cilt her zaman büyükçe gözenek ve leke çekmeye odaklıdır.
 3. Hassas tenler :Bu yapının her zaman benzer özelliklere sahip olan normal cilt tipleri ile karıştırılmaktadır. Tipik bir yapısı nedeniyle kuru ve al (kırmızımsı) olarak görünür. Cilt rengi için Wikipedi bilgilendirici olacaktır.
 1. Kuru ten tipi : Yüzeysel olarak sert tiplidir. Cilt lekeleri ile pul pul dökülen bir yapıya sahiptir.
 2. Karma ciltler : Bu karma ten yapıları bölgesel olarak değişmektedir. Bazı bölgelerde yağlı, bazı bölgelerde kurudur. Kimi bölgelerde ise normal olan cilt lekeleri bulunduğundan dolayı karma olarak nitelendirilir. Bu ten yapısı genelde T bölgesi civarında görülebilir. T bölgesi ( alın, burun, çene) çevresinde yağlı olarak görülebilir. Diğer bölgelerde kuruma belirtileri olarak algılanır.

Yıllar boyu süre gelen birçok alternatif cilt  temizleme teknikleri kullanılmıştır. Bu ten tiplerini öğrenmiş oldunuz. Buna göre artık uygulama yapabilirsiniz. Sıradan bir yüz temizleme ürünlerini tavsiye etmemekteyiz.

Neden tavsiye etmiyoruz ?

Örneğin ;

Kuru cilt temizleme yöntemi :

Kuru ciltlerin cilt bakımı için doğal olmayan yağlar ve zararlı nemlendiriciler cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayamaz. Aksine zarar verir. Bunlar ten yapıları için anemon çiçeklerinden yapılan hakiki çiçek yağı kullanılması gerekmektedir. Ayrıca badem yağı ve buğday yağları bu cilt tipi için kullanılması gerekmektedir.

Yağlı ten temizleme yöntemi :

Yağlı bir cilt tipi kuru tenlere göre oldukça zor yapılıdır. Yağlı cilde cilt bakımı oldukça zor ve yağların kullanılması durumunda sivilcelerin çıkmasına neden olmaktadır. Yağlı olan bir tene yağ vermeye sakın kalkışmayın. Aşırı bir yağ üretimi oluşur. Buda ciltte sivilce oluşumunu ve giderme çözümlerini zorlaştırır.

DOĞAL YÜZ TEMİZLEME YÖNTEMİ

Kan dolaşımını hızlandıran ürünler

 

Yüz bakımı için bazı pratik bilgiler mevcuttur . Ancak büyük şehirlerde yaşayanların genelde daha çok yüz bakımı yapması gerekmektedir.

Araç egzoz dumanları, çevre kirliliği, insanların fazla olması, fabrika ve benzeri üretim alanlarının çokluğu derken tahriş olan yüz eriyip yıpranmaktadır.

Cildimizin ürettiği kendi atıklar ile makyajların etkileri ayrı bir konudur. Bunlarda eklenince cildimiz aşırı kirlenmektedir.

Peki doğal yüz temizleme ürünleri bunları gidermez mi ? Maalesef içerisinde kimyasal bulunduran bir ürün asla fayda vermez .Aksine tahrişlere neden olur.

Cildimiz gece uykuda birçok toksini vücuttan atma özelliğine sahiptir. Fakat bu toksinler yüz temizleme için doğal yöntemleri kullanmamanız gerektiğini asla beyan etmez. Çünkü tek başına vücut özelliğinin bu yapısı fayda sağlayamaz .

Aslına bakarsanız yıllar önce antik mısırın kraliçesi VII. Kleopatra bazı denemeler yapmıştır. Bu denemeler Kleopatra’nın güzellik sırları bilgisini içermektedir. Süt banyosu ve üzümlü cilt maskeleri gibi önemli ten güzelliği bilgileri de yer almaktadır.

Bu ve buna benzer yöntemleri uygulamak ta size kalmıştır.

 • Cilt Temizleme İçin Salatalık ve Gül Suyu Karışımı

Yüz temizleme için Salatalık :Salatalık içerisinde yüksek miktarda su bulunuyor. Bu su tamamen doğaldır. Cilt kurumalarına ve problemlerine karşı savunma mekanizmasıdır.

Ayrıca içerisinde A vitamini, C vitamini ve potasyum bulundurur. Bunlar cildin nemli kalmasını ve pul pul dökülme sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Cilt güzelliği için Gül suyu :

İçerdiği antioksidan miktarı ile cildi koruyarak canlılık katmaktadır. İçerisinde A,B3,D ve E vitaminlerini barındırır. Cildiniz eğer iyi bir nefes almazsa kapattığınız tonikler fayda sağlamayacaktır.

Gül suyunu kısaca en doğal tonik olarak adlandırabiliriz.

Cildinizi temizleyerek nefes almasını sağlar. Cildi tüm kirlerden arındırmanın en iyi yolu gül suyu kullanmaktır. Sprey gül suları ve organik gül sularını denemek fayda sağlar.

Karışımı : Salatalık ve gül suyunu karıştırmak için eşit miktarlarda bırakmanızı öneririz. En çok fayda sağlayan doğal yöntem bu iki karışımdır.

Karışım için bir şişeye koyabilirsiniz. Ardından şişeyi çalkalamanız gerekecek. Böylece rutin etkisini tamamlamış olursunuz.

Gözenekleri açarak cilde ferahlık getirir. Fazladan yağ oluşumunu ortadan kaldırarak ölü deriyi canlandırır. Yüzünüzde pH dengesinin korunmasına yardımcı olur. Akne içinde etkili olan bu karışımı rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 • Muz ,Domates, Papatya ile Cilt temizleme Yöntemleri : Sarkmış bir yüz için en doğal temizleme yöntemidir.
 • Cildin üzerinde temizleyici etkiye sahip olan bu üçlü gıda ile cilt terapisi yapabilirsiniz.

Papatya ile Cilt lekeleri Giderme : Papatya gözaltındaki morlukların giderilmesi için güzellik sırlarından birisidir. Cilt lekelerini aydınlatan, ölü hücreleri temizleyen antiseptik özellikli olan bitkidir. Ayrıca sıkılaştırıcı bir özelliğe sahip olan papatya cildi gererek lekeleri dışarı atar.

Muz ile yüz temizleme yöntemleri: Muz cilt ve yüz bakımı için sıkça yapılan bir uygulamadır. Muz kabuklarını atmayın. Cildinize muz kabuğunun içini sürün .Yüzdeki toksinleri ve kirleri çıkararak cildin hava almasını sağlar.

Domates ile Ten Rengini Güzelleştirin : Yüz rengini sadeleştiren ve özüne dönmesini sağlayan domates suyudur. Domatesin yüksek oranda C vitamini bulundurması ölü hücreleri canlandıracaktır.

Karışımı :

 • İki çay kaşığı domates suyu
 • Papatya yaprağı iki adet
 • Bir adet küçük boyutlu muz (  muzun yarısını da kullanabilirsiniz .)

Papatya yapraklarını kısık ateşte kaynatın .Papatya suyu 50 ml olsa yeterlidir.

 • Çıkan papatya suyunu domates suyu ile karıştırın .
 • Bunları bir kaba koyun.
 • Ardından muzun içini ezerek bu ikiliye katın.
 • Ve iyice ezin .

Unutmayın cildimize bakmanın yolu cildimize iyi temizlemekten geçiyor. Bütün uygulamaları aynı şekilde yapmanız ve temiz cildinize uygulamanız gerekmektedir.

Temizlenmiş cilde yapılan uygulamalar her zaman iyi sonuç çıkaracaktır. Temizlemenin yanı sıra haftada bir yada iki defa da peeling yapmanız gerekecektir.

Bu uygulamalardan önce cildimizi temizlemekle başlıyoruz .Her cilde uygun olan gül suyu ile sabah akşam cildinizi temizleyebiliriz.

Eğer yoğun olarak makyaj yapmıyorsanız haftada bir kez peeling yapmalısınız.

Ama sık sık makyaj yapıyorsanız doğal peeling yapma sayısını haftada ikiye çıkarmalısınız.

Doğal Peeling Nasıl Yapılır ?

Yukarıda anlatılan peeling işlemini yapmak için mısır unu ve süt kullanacağız .İlk önce gül suyu ile cildimizi temizliyoruz. Cildimizi temizledikten  sonra peeling işlemi yapacağız. Bu anlattığımız peeling her yüz teninin tipi için uygundur.

Bir yemek kaşığı kadar mısır unu kullanarak, üzerine 50 ml kadar süt ekliyoruz. Mısır unu ile yapılan cilt maskesini kullandığımız andan itibaren etkileri başlar. Tenimiz bebek teni gibi yumuşacık olacaktır.

Peeling işlemi 5 dakika sürmelidir. Çok hafif dokunuşlar yaparak cildi ölü derilerden arındırıyoruz. Bu işlemi yaptığımız için gözeneklerimiz de açılacaktır.

Açılan gözeneklere uygun olan bir tonik yapmamız da gerekecektir. Bildiğimiz  gibi soğuk olan sodaları tonikte kullanacağız.

Soğuk maden suyunu bir şişeye boşaltıyoruz .Spreyli bir şişe kullanmanız yararınıza olacaktır.

Kesinlikle maden suyunun soğuk olması gerekmektedir. Şişede bir süre çalkaladıktan sonra yüzümüze sıkıyoruz. Gözeneklerin sıkılaşması için maden suyunu kullandığımızda etkileri hemen başlayacaktır.

İçerisindeki mineraller sayesinde cildi derinlemesine temizler . Bu işlem sonrası cildimizi yıkamıyoruz .

Şişede geriye kalan spreyli sodayı buzdolabına koymamızda fayda var .Tekrar böyle bir işlem yapmamız gerektiğinde kullanmamız için pratik bir yol olacaktır.

Bu uygulamadan sonra yapılan maskelerimizi uyguluyoruz. Yukarıdaki anlattığımız doğal yüz temizleme tekniklerini, bu peeling yönteminin ardı sıra yapmalıyız. .Evde cilt bakımı işlemlerinizi yapmış bulunduk . Peki etkileri ne olacak ?

Bu tarifin faydaları ciltteki kırışıklıkları düzeltir. Göz altına uygulama yapılabiliyor. Gece boyunca cildimizde kalarak faydalarını sürdürmeye devam ediyor.

 

Cilt Temizlemenin  Bitkisel Çözümleri ve Yöntemleri

cilt temizleme bitkisel çözümü
Cilt temizleme bitkisel çözümü

Evde yüz  temizlemenin bitkisel yöntemleri oldukça fazladır. Meyve ve sebzelerden tutunda buhar rutinine kadar birçok seçeneği bulunur.

Bize en çok fayda sağlayan bitkisel çözümler ,yüz tipine göre hazırlanmış malzemelerdir.

Yüzdeki ölü deriyi temizlemek ve ona iyi bakmak gerekmektedir. Bunun için daha  birçok bitki kökenleri bulunmaktadır.

Pürüzsüz doğal bir yol isteniyorsa elbette sırlarını keşfetmek gereklidir. Sizlere malzemeleri sayarak daha detaylı bilgileri vermek isteriz.

Örneğin :

Kabartma tozu ile cilt yıkama 

Kabartma tozu teninize aşırı derecede iyi gelir. Çok yönlü temizleme sağlar. Banyo yaptığınızda suyun içerisine ekleyeceğiniz kabartma tozunun faydası nedir ?

Eğer pul pul dökülen bir deriye sahipseniz tam size göredir. Kaşıntılı bir teniniz var ise cildi temizlemede ve kaşınmayı durdurmada ön etkilidir. Nasırlar var ise tedavi ederek cildi yumuşatır. İltihaplı ciltleri temizler. Limon suyunu da eklerseniz eğer mat cildinizi aydınlatır.

Ayrıca antiperspiran için doğal bir seçenek yoludur. Antipersprant nedir tıklayın ve öğrenin.

Ve daha durun yöntemler devam etmektedir.

Işıl ışıl parlayan bir cildiniz olması gerektiğinde alternatif yöntemler arasından bunlarda uygulanabilir.

Ceviz, karbonat ,susam tohumu, nohut’un işlenmiş unu ,yulaf unu ,sirke gibi cilt temizlemede kullanabilecek önemli bitkisel çözümler mevcuttur

Badem ve yer fıstığı cilt için önemli bir yeri vardır . Fakat durun sizlere bu yöntemlerden daha iyi bir yöntem açıklamak istiyoruz .

Su ile Cilt Temizleme Yöntemleri

Su her yönüyle cilt temizliğinin en önemli parçasıdır. Fakat tek başına ciltteki ne siyah noktaları giderebilir. Ne de ölü deriyi canlandırabilir .Temizleme ürünü sayılamayacağı için yanında temizleme süngeri veya cihazı kullanılması gerekmektedir.

Kısacası su ile yüz temizleme yapan aletler, fırçalar, makineler sizi yanıltabilir. İstediğiniz bir sonucu veremeyebilir. Bunlar ile gözeneklerin derinlemesine temizliği hayal kırıklığına neden olabilir.

Bizim sizlere cilt temizleyici mendil ve bezini önermemiz gerekecek. Bu bez sadece temizlemeyle kalmıyor. Ayrıca kan dolaşımı hızlandırma, metabolizma hızlandırma gibi etkilerde yaratıyor. Cilt altına etki eden derinlemesine temizlik sağlıyor.

Laska Spa Setini Kullanmanızdan itibaren :

 • Doğal yüz maskelerine ihtiyaç duymayacaksınız.
 • Sivilce izleri için maske yapma yöntemlerine gerek kalmayacak .
 • Siyah noktaları temizlemede; vakumlu ek temizlik malzemelerine ihtiyaç duymayacaksınız.
 • Gıdalara ve bitkisel malzemelere güzelliğiniz için yer vermeyeceksiniz .
 • Bu doğal malzemeleri hazırlamayla geçen zamanınızı üzülmeyeceksiniz .
 • Kan akışını hızlandıran ilaçlara, yağlara, kremlere ihtiyacınız azalır.
 • Gözenek temizleyici ürünlerini kullanmaya gerek kalmaz.
 • Tonik ürünlerine ve fiyatlarını araştırma çabası duymayacaksınız.

Cilt sorunlarının çözümünde en etkili yöntem :

Aqua magic Laska spa seti tavsiyemiz olacaktır. Tüm zorlu derimizin tiplerinin yenilenmesini sağlayacak tek ürün diyebiliriz. İçerdiği gümüş parçacıkları ile sizlere sağlıklı bir cilt sunar. Tüm yapılacak doğal temizlik yöntemlerini kimyasız temizliğe çevirir. Bu ürün uzak doğu ve Avrupa’da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Ayrıca en iyi cilt bakım setini de alabilir makalemizi okuyabilirsiniz. Bu da vücut için profesyonel bir ürün olduğu doğrulanmıştır.

Greenway doğasal ürün
Greenway Doğasal Ürün

 

Uzak doğu bakım sırlarını açığa çıkaran bu ürünün geniş özellikleri mevcuttur.

Peki Laska spa seti Neler Yapar ?

 1. Hiçbir kimyasala gerek duymadan cildi temizler.
 2. İçerdiği gümüş iyonları ile ciltteki siyah gözenekleri çıkarmayı başarır.
 3. Cildin yenilenmesini ve pürüzsüz olmasını sağlar.
 4. Ölmüş deri katmanlarının altına girerek, yeniden canlanmasına etki eder.
 5. Cildi sakinleştirir ve lekeleri arıtır.
 6. Patojen bakteri çoğalmasının önüne geçer .
 7. Makyaj etkilerini ve kalıntılarını yok eder.
 8. Sert piiling yapan ürünlere ihtiyaç duymadan narince teni temizler.
 9. Dekolte bakım için ayrı bir özelliğe sahiptir.
 10. Bütün bunları özel nano teknolojisi ile yapar.
 11. Su ile bütünlük sağlayarak ciltte çok faydalı yapı oluşturur.
 12. Hücreleri yeniler ve hücre metabolizmasını düzenler.
 13. Yüzde kan dolaşımı ve akışını hızlandırır.
 14. Cildi tedavi etme özelliği vardır.

Kan dolaşımını düzenleyen ürünlere ve yüz için kan akışını hızlandıran ilaçlara asla gerek kalmaz. Kimyasız temizliğin ürünü olan Spa set , bitkisel içerikleri ile vücuda masaj etkileri de vermektedir. Greenway Türkiye‘deki göze çarpan ürünüdür.

Artık bu ürünü kullanmanız demek, tüm alternatifleri yok saymanız anlamını taşır. Ürünü biraz su ile ıslatın ve sıkın. Sonrasında cildinize sürerek kullanın. Cilt temizleme yöntemleri için fazla uğraşmaya gerek yok . Düzenli uygulamanız durumunda cildinizin nasıl yenilendiğini fark edin.

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

1 Yorum

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.