En İyi Yüzey Temizleyici

En iyi yuzey temizleyici
Amaç her zaman kalıcı koku ve doğal temizlik yapmayı kolaylaştırmak ise en iyi yüzey temizleyici ürünler kullanmak şarttır. Ev de , ev eşyaların da ,küvet ve mobilyalar da kirli yüzeyleri temizleme de kullanmak için kaliteli yüzey temizleyici gereklidir.
Ayrıca ayakkabı temizliği ve dış giyimi gibi özel alanlarda ve tüm ev eşyaların da seçeneğiniz olmalıdır.Fakat yüzey temizleme ürünlerinin detaylarına girmeden önce, size bazı ip uçları ve öneriler sunacağız .

En iyi Yüzey Temizleyici Bilinenleri Nelerdir ?

Günümüzde o kadar eko temizlik altında satılan ürünler vardır ki,bunları seçmekte zorlanırız.Doğru olan ne ise onu kullanmak en ideal seçim olmalıdır.
Ev temizliğinde kullanılacak yüzey temizleme spreylerine özellikle dikkat etmek gereklidir.Yüzey temizleyici zararlarından aşağıdaki paragraflarda bahsedeceğiz.
Ama ilk önce normal yüzey temizleme malzemelerinden biraz bahsetmek isteriz .
  • Yüzey temizleyici Jel

Jeller bilindik üzere temizleme konusunda en tehlikelisidir. Piyasa da o kadar ” yüzey temizleyici jel ” adı altında satılan ürün vardır ki bunları kullanmak bir hayli sakıncalıdır.Bahar kokusu jel ve çam kokusu ile isimlendirilir. İsim verilmesi veya güzel kokuları asla sizleri aldatmasın.Çünkü görünmeyen arka yüzleri bakterileri tam öldürmekle kalmaz . Kalmadığı gibi zehirli kimyaları da içimize alırız .

  • Yüzey temizleyebilen Tozlar

Tozların çok güçlü zararlı içerikleri bulunur.Tüketici olarak bilinçli olmakta fayda vardır.Genelde lavabolar için kullanılır.Bazı zamanlarda daha sert zeminleri silmek için kullanılabiliyor.

Şimdi buraya dikkat edelim ki ,bize piyasada satılamayan ürüne kil özellikli yüzey temizleme ismi verilerek, tozlar manipülasyon edilir.Yani güçlü zararları bir kil sayesinde kapatılmaya çalışılmaktadır.

  • Yüzey temizlemek için Spreyler

Spreyler çok sıkıldığı ada çok hızlı yayılabilen güçlü zehirli kimyasal bulundurur.Ürün amaçları yüzeyleri ıslatarak ,yüzey aralarına yerleşmektir. Yumuşayan yüzey aralarında daha pratik temizlik yapmayı sağlamaktır.

Yüzey temizleme önerisi
Yüzey temizleyici önerileri

 

Peki unutulan bir şey var kimyasallar !

Ya sağlığımız !  Eko temizlik sistemi dururken ve kimyasız yaşam ürünleri varken neden bunları (spreyleri,jelleri v.b) kullanırız ?

Bu bilgileri bilmek sağlıklı olmayı ve yıllarca satılan ucuz yüzey temizleme ürünlerini artık karar verip kullanmamanız olacaktır.Daha sonra Aqua magic ile ilgili ürünlerimizden bahsedeceğiz.Evvela yukarıdaki yüzey temizleme alternatif zararlarını anlatalım.

Yüzey Temizleyici Zararları

Yüzey temizleme ürünlerinin içeriklerine hiç baktınız mı ? Adı yüzey temizleme olan ürünlerin arka yüzlerini anlatmak ve bilgilendirmeyi isteriz.

Daha önceki yazımız olan kimyasallar ve doğal temizlik yanılgısı

makalesini okumanızı da öneririz.

Bu bilgiler doğrultusunda ucuz ve uygun diye alınan tüm ürünler yavaş yavaş tenimizi ve bedenimizi mahveder.Çeşitli sağlık sorunlarına yol açar.

Bunların etkisi yavaş yavaş vücudumuzda görülmeye başlar.Sadece bizlere değil aynı zamanda çevreye de zararları bulunur.

Yüzey temizleme şişelerinin arka yüzünde içeriklere baktığınız da noniyonik ve anyonik aktif terimlerini görürsünüz.

Bu Türkiye’de çoğu yüzey temizlik ürünlerinde bulunur .

Bulunmayanı yok desek doğru olacaktır.Eğer bu uyarıları göremezseniz alternatif isimlerine bakınız.

  • Anyonik aktif madde : Deterjanlar ve yüzey temizleme malzemeleri genellikle anyonik aktif maddeler bulundurur.
  • Noniyonik madde :  Kozmetik sektörlerde ve deterjanların içerisinde bulunuyor.

Çünkü sağlık bakanlığı 2005 yılında bazı bildirimler yapmıştır.

yüzey temizleyici zararları
yüzey temizleyici zararları

Temizlik ve dezenfeksiyon analizleri yazısı bu konu hakkında bazı bilgilere yer vermiştir.

Kısa ve öz bir kelime ile kimyasallar bakterileri ve kirli ortamı temizlemiyor.Onları temizler gibi gösteren yapıları ile arka planda zehirler bırakıyor.Bu nedenle sigaradan daha zararlı yapıları olan ürünleri, uygun yüzey temizleme ürünü diye kesinlikle almayın.Kullanmayın ve kullandırmayın.

Peki alternatifleri veya daha iyi yüzey temizleyici var mı ? diyorsanız elbette .Mikrofiber bez ve ultra ince iplikler ile üretilen özel bezler sizlere gram kimyasal kullandırmaz.

En iyi Yüzey Temizleyici Hangisidir ?

Çoğu kişi veya kişiler en iyi yüzey temizleyici için kokularına ve renklerine aldanırlar.Beyaz sabun kokulu,lavanta kokulu ,yaban gülü kokulu gibi temizliğe büyüleyici mesajlar verirler.Ayrıca renkleri göz alıcı olarak yapılır.

Bir örnek verelim ;

Ahşap temizliğinde kullanılan temizleme ürünlerinin renk ve kokularının olması sağlığa fayda mı sağlıyor ?

Veya kokuları size fayda sağlamıyorsa neden bu ürünleri kullanırız  ?

Renkleri, yapısı gereği ek kimyasal bulundurduğunu bilmiyordunuz .

en iyi yüzey temizleyiciler
En iyi yüzey temizleyiciler

Göreceğiniz üzere tüm yüzeylerin temizliği için ideal çözümler üretilmemiş olup zararlı kimyalar ile bütünlenmiştir.

Yüzey Temizleyici Fiyatları ile Analiz Yapmak :

Türkiye şartlarında yüzey temizlemek için kullanılan malzemeler bir hayli pahalıdır. A-x firmasının çıkarttığı içleri kimyasallar ile dolu olan ürünler 2500 ml olsa da 2019 itibariyle 15 tl civarında satılmaktadır.

B-x firması ise ürünleri daha yukarıda satarken yüzey temizleyici kalitesi sözde iyileşmektedir.

Bunlar arasına marka da girdiği zaman fiyatları daha yukarılara fırlamaktadır.

Peki içlerinde kimyasal olan ürünlerin kaliteli olsa ne olur olmazsa ne olur ? Her hali hazırda biz aynı maddelere vücudumuza sindireceğiz.

Bunlara eş değer olarak asla böyle ürünleri satın almayacağız.

Verilen paralar ile birlikte kalmıyor üzerine ek sağlığımızdan olmaktayız.Yüzey temizleme malzeme fiyatları önemli olmasın.Önemli olanı kimyasalların olmamasıdır.

En iyi Yüzey Temizleyici Sünger

Etkili bir temizlik istiyorsak tabi ki bizlere lazım olan genel temizlik özellikli yüzey temizleyicileri kullanmaktır.Biz Greenway Türkiye ürünleri sizlere anlatmak istiyoruz.Genel bir temizlik için yüzeyleri adeta silip parlatan ,ürünlerden bahsetmenin vakti geldi.

En iyisini ve en uzun ömürlü olanı seçmek bize hem sağlık hemde tasarruf sağlayacaktır.

Pekala ürüne bakalım ve yüzey temizleme kullanım alanlarını görelim .

Yüzey temizleyici involver sünger greenwaystart/rus sitesinin temsilci ürünleridir.

En iyi yuzey temizleyici
involver aqua sünger

En kaliteli bir ürünü almak ve sadece su ile yüzey temizliği yapmak greenway süngerlerinin işidir.

Doğal Yüzey Temizleyicileri :  Artık İnternet üzerinde yayılan pek çok doğal temizleme yöntemleri vardır. Elma sirkesi ile yüzey temizleme özellikle tuvaletlerde ve banyo fayans yüzeylerini temizlemede etkili olduğu bilinir. İnvolver süngerler ile bu zaman kaybı ürünlere son verin .

Yer silme deterjanı yerine Doğal sünger : Doğal ve yapısı hiç bozulmayan, iki sene boyunca kullanabileceğiniz yüzey temizliği size sağlık katacak.Bunu uygulayarak göreceksiniz.Hani halk arasında yapılan yer silme deterjanları vakit ve para kaybı olduğunu biliniz.Hesaplayın paranızı ve zamanınızı .İnanırmısınız Greenway ürünlerinden pahalı olmaktadır.

Tabi sağlığa zararlarını hesaba katarsak, Greenway ürünlerini satılmadan almak isteyeceksiniz.

Türkiye’de eko temizlik sistemi

Eko temizlik ürünleri Türkiye’de az ve nadirdir. Eko adı altında açılan Satılmadan al sitesi resmi bir kuruluştur.Yani green way tescilli markasıdır.Bu nedenden dolayı ürünleri yetkiliden alarak sizlere ulaştırır.

Yerleri silmek için doğal deterjanlara ancak genel yüzey temizleyici formülleri ile son verebilirsiniz.Bakteri ve virüsler ancak kimyasal maddeler içeren bezler ile değil de su ile temizlik yapabilen bezler ile iyi sonuç verecektir.

Ev hanımları evde durup düşünmekten veya bulaşıcı kalıcı hastalıklardan şikayet edebiliyor. Bunları da yine bir yere bağlamak istiyoruz.Sonuç kullanılan temizlik ürünlerinin içerdiği kimya kokuları ve bulaşanıdır.

Yüzey temizlemenin pratik yolları
Yuzey-temizlemenin-pratik-yolu

Üstelik evlere alınan parfümlü yüzey temizlecileri 30 kg veya 30 lt fiyatları şuan pek yaygın olarak araştırılmaktadır.Peki bunlar hem az miktar alınmıyor hemde çok kullanılıyor.Böyle olduğu sürece ev hanımları hem sağlığını kaybetmekte hemde en zarar gören çocuklar büyük zarara uğramaktadır.

En güzel kokan yüzey temizleyici olsa bile asla bunları denemeyin. Bize bir ürünün kokusu ve rengi değil verdiği veya yapacağı etkileri önemlidir.

Bu hangi marka olursa olsun aynıdır. Yeter ki kimyasal içersin .Yüzey temizleyen tozlar veya spreyler içerisinde bulundurduğu büyük tehlike verici yapıları bizlere yaramaz.Tek bir amacımız var o da kimyasalsız temizliktir.

En iyi Yüzey Temizleyiciler Nerelerde Kullanılır ?

Sizlere en iyi yüzey temizleyici iki üründen bahsetmek istiyorum . Fakat fazla sürenizi almadan bu noktayı okumanızı isterim.

Kaliteli bir temizlik isterseniz öncelikle elde ki ürün olan Aqua magic , nerelerde kullanılır ? Bilmemiz gereklidir.

Çok amaçlı olması bizim işimizi daha kolay hale getirir.Yıllarca verilen deterjan veya benzer ürünlere ve kalitesiz bezlere para vermemek anlamına gelir.

Ofis ekipmanları ve ofis içi yüzey temizlemede : Ofis bizim için kariyer yerimizdir. Tüm ofis içi ve ya tüm ofis ekipmanlarımıza temasımız oldukça fazladır.Bu nedenle vücudumuz bir yere temas esnasında doğal temizliği hissetmesi gereklidir.Burada kullanacağınız ürün aşağıdadır.

ABSOLUTE İNVOLVER SÜNGER

Ev eşyaları ve ev yüzeyleri temizlemede : Ev temizliğinde en iyi yüzey temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Bakteri ve mikroplardan eser kalmamalıdır.Böyle bir temizliği ancak yeşil sünger involver aqua magic ürünü çözebilir.

Küvet ve Lavabo yüzey temizlemede : Hızla gelen misafirleriniz aniden canınızı sıkabilir.Su ile temizlik yaparak lavabolarınız ve küvetleriniz hem sizi hemde sevdiklerinizi koruyacaktır.

Lavabo vev küvet yüzey temizleme
Lavabo ve küvet yüzey temizleme

Mobilyaların yüzey temizlemesinde : Pırıl pırıl ve ucuz yüzey temizleme isteyen sadece bu ürünü kullansın . Japonların efsanevi ürünü mobilyaları unutmayıp kirleri ve tozları saniye süresince emebilir.

Ayakkabı ve dış yüzey temizlemede : Artık ayakkabılar için toz alma fırçaları tarihe karıştı .Yıllarca eskimeyen bir ürünü kullanmak hoşunuza gidecektir.Su ile ıslatılan involveri sadece az sıkın ve ayakkabıları silin .Farkı anında göreceksiniz.Dış yüzey temizleme de ise deri ve benzeri tüm ürünleri parlata bilirsiniz.

İnvolver sünger ikiye ayrılır :

Bunların özellikleri aynıdır. Sadece renk farklılıkları vardır.

Bunlar;

  • Sarı sünger
  • Yeşil Sünger 

Her ikisinin tüm özellikleri aynıdır.Bazı arkadaşlarımız sorularında farklı olabileceğini tartışmışlardır.

Tekrar belirtelim ki renk sevenler için çeşit olsun amacı ile yeşil sünger veya sarı sünger seçeneğine bürünmüştür.

İnvolver sünger su ile temizler . Su içerisinde doğasal mineraller barındırır.Düşünün ki böyle güzelim doğasal bir ürün ile temizlik yapabilmek ne kadar sağlıklı olmaktadır.

Ne koku var ne de bir kimyasal.

Kiri kolayca emebilen invo sünger anti-bakteriyel içermesi neticesinde yüzeyde tüm mikrop bırakmaz.En ufak aralara ince iplik yapısı girerek bakteri adına gram bırakmaz.

Ürünleri siz veya sevdiklerinize hediye ederek uzun süre unutmayacakları bir anı da bırakabilirsiniz.Bir eve girdiğimde mis gibi koksun istiyorsanız tek çözüm yoludur.Kokusu güzel ve kalıcı yüzey temizleyicileri aramanıza son verecek tek üründür.

Süngerin Basit Kullanımı :

İnvolver asla yıpranmaz ve eskimez .Bunlar için bazı şartları vardır . Bu tüm Greenway bezlerinde geçerlidir.Bu uyarılara uymak daha uzun süre kullanmanız anlamına gelir.

Örneğin , ürünü hiçbir kimya maddelerine temas ettirmeyeceksiniz.

Burada sizlere aqua magic kullanma kılavuzu sunduk. Bu makaleyi okumadan en iyi yüzey temizleyici ile temizlik yapmayınız.

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.