En İyi Cilt Bakım Seti İçin Müthiş Tavsiye

En iyi cilt bakım seti seçebilmek cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. Bunun için cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve kullandığınız cilt bakım ürünlerinin önemi hakkında bir yazı ile karşınızdayız.

2021 yılının cilt bakım tavsiyelerini bu makalede topladık. Cilt, yani deri vücudumuzda bulunan en büyük organımızdır ve ona oldukça değer veririz.

Kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin cildinde problemler olabilir. Kadınlar deri altında biriken yağlardan dolayı oluşan selüloit için dert yakınırken erkekler de güneş ve tıraştan kaynaklı sebeplerden dolayı sorunlar yaşamaktadır.

Cilde iyi gelen maskeler, sabunlar, vitaminler, kremler ve losyonlar gibi birçok ürün aslında cilt dengenizde ciddi anlamda hasara neden olabilir.
Siz de cildinize ipeksi yumuşaklık ve doğal görünüm kazandırmak istiyorsanız, hangi cilt türüne sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Buna ek olarak da doğru bildiğiniz yanlışlardan kaçınmanız da önemlidir.

Hepimiz şunu unutmamalıyız ki, kimyasal ürünlerden ne kadar uzak durursak cildimiz kendini yenilemeye daha yatkın olacaktır. Bu yüzden gelin ilk önce cilt tiplerine, doğru bildiğimiz yanlışlara ve cildimiz için doğru cilt bakımlarına adım adım göz atalım.

En iyi Cilt Bakım Setini Kullanmadan Önce Bilgi

Doğru ve etkili bir cilt bakımının rutini ilk önce kendinizi tanımaktan geçer. En iyi cilt bakım seti kullanmadan önce tenimizi tanımak ve ona göre uygulamalar yapmakta oldukça önemlidir. Tüm cilt bakım ürünlerinin fiyatları, markaları ve kaliteleri arka planda bırakılmalıdır.

Cilt temizliği için yapılan uygulamalar ve yöntemler her zaman sonuç vermeyebilir. Tonikler, kremler, serum çeşitleri ve gıda olan süt dahildir. Gereksinim duyulan maskeler dahil vücudun ihtiyaç duyduğu B, A, biyotin ve hidroksi asitleri bir araya getiremeyebilir.

Bu nedenle cilt tiplerini tanımak ve ona göre uygulama yapmak gerekiyor. Ancak yazının devamında bu sayılan bir çok yöntemle artık uğraşmaya gerek duymayacaksınız. Size özel müjdeli haberimiz olacak. Ama önce cilt tiplerine bir göz atalım.

Cilt Ürünlerini doğru kullanmak
Cilt Ürünlerini doğru kullanmak
  • Kuru cilt, pul pul yapıya sahiptir ve daima pürüzlüdür.
  • Yağlı cilt, olduğundan daha parlak yapıya sahiptir ve yüz bölgesinde büyük gözeneklere sebebiyet verir.
  • Karma cilt, yanak gibi bazı noktalarda kuruluğa yol açarken alın ve çene gibi bölgelerde de yağlı olur
  • Hassas cilt, bazı makyaj ürünlerine özellikle bitkisel öze sahip olmayan ürünlere batma, yanma ve kaşınma olarak tepki gösterir.
  • Normal cilt, oldukça dengeli bir yapıya sahiptir fakat yine de rutin bakımdan eksik kalmamalıdır.

En iyi ve Kaliteli Cilt Bakım Ürünü ile Su Teması

Cildinizi sürekli yıkarsanız, kurutabilirsiniz. En iyi cilt bakım seti yoksa, ten kendi nem dengesini sağlayamamış olur. Bu nedenle çoğu insan için günde bir kez yıkamak yeterli olacaktır.

Yıkadıktan sonra Nega cilt bakım setindeki kozmetik mendil ile kurulayabilirsiniz.

Yazımızın devamında cilt bakım setinin faydalarının ne olduğundan da bahsedeceğiz.

Eğer egzersiz yapıyor ve sporla iç içe biriyseniz, ter gözeneklerinizi tıkar ve sivilcelere neden olur. Gözenek arındırmasını en etkili nasıl yapacağınıza dair bu ürün yardımcı olacaktır.

En iyi Cilt Bakım Seti ile Akneye Son Verin

Sivilce neden genç yaşta başlar? Ergenlik dönemindeyken vücut hormon üretimine daha fazla yatkın olur. Bundan dolayı, cildinizde fazla sebum birikimi olmaya başlar.

Çok fazla sebum barındıran cilt, içinde bakterileri biriktirir ve gözenek tıkanmasına neden olur. İçeride biriken mikroplar gelişir ve cilt yüzeyinde sivilce, siyah nokta ve beyaz nokta olarak karşımıza çıkar. Uygun ürün kullanıldığında oluşumların önüne geçmiş olursunuz.

REKLAMLARIN CİLDİNİZE HASAR VERMESİNE MÜSAADE ETMEYİN

Ünlülerin kullandığı cilt bakım setlerini görmek sizi ürünü satın almanıza neden olabilir. Bir reklamda modelin mükemmel dış görünümünü görmek, sizi firmanın tamamen kazanç sağlama ağına düşürebilir. Fakat buna kanmayın.

Cilt bakım seti için doğru karar
Cilt bakım seti için doğru karar

Çünkü bu kadar harika görünmelerini sağlayarak insanların aklında yanlış algıya yol açarlar. Örneğin, grafik sanatçıları ekrandaki sivilceleri ortadan kaldırarak sizi bu ağın içine çeker.

Aynı şekilde ışık yönetmenleri de modelin cildindeki kusurları göstermemek için ışık ve tonla oynama yapar. Bu da cilt beyazlatma işleminin kolay yöntemi gibi görünür.

En iyi Cilt Bakım Setini Tercih Etmeden Önce Beslenme Ve Uyku Düzeni

Beslenmenizde doğru tercihler yaparak cildinizi sağlıklı tutun. Günlük diyetinizde sebze, meyve ve tahılları eksik etmeyin. Yağsız protein için tavuk, balık, baklagiller ve yumurta gibi besinleri tercih edebilirsiniz.

En iyi cilt bakım seti seçebilmek cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. Bunun için cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve kullandığınız cilt bakım ürünlerinin önemi hakkında bir yazı ile karşınızdayız.

Yüksek kolesterol, trans yağ ve fazla tuz ve şeker içeren gıdaları diyet listenizden çıkarın. Koyu halkalar, ince çizgiler, donuk cilt ve kötü dinlenmenin diğer yan etkilerinden kurtulmak için bolca uyuyun.

Rahatlayın! Son olarak, tabi ki su içmeyi asla ve asla ihmal etmeyin.

Cilt Bakımı İçin Uykudan Önce Makyajın Zararı Nedir?

Makyajla uyumak en büyük hatadır. Çoğu zaman yorgun olduğunuzda makyajınızı çıkarmaya üşenebilirsiniz. Ama bu üşengeçlik ne gibi sorunlar davetiyelere çıkardığını tahmin bile edemezsiniz.

makyaj çıkarmanın önemi
makyaj çıkarmanın önemi

Cildinizde makyaj bırakmak gözenek tıkamaktan ve sivilceye sebep vermekten ziyade cilt kanseri oranını da arttırır. Yaşlanma belirtisi olan yaşlılık lekelerine neden olur.

Ucuz cilt temizleme ürünlerinden mutlaka kaçının. Çünkü bu tür ürünler ileriye dönük olarak sizin sağlığınızda hem maddi olarak hem de manevi olarak kayıplara sebep verecektir.

Evde Cilt Bakım Tavsiyesi Var mı?

İnsanlar ciltte oluşan sivilce yumruları ve koyu lekeler gibi yaygın sorunları evde cilt bakımı yaparak gidermeye çalışıyor. Hepinizin bildiği Amerikalı ünlü oyuncu Emma Stone güzellik sırrının kabartma tozu olduğunu söylüyor.

Ancak gerçek şu ki, bu tür işlemler cilt bariyerine zarar verebileceği için faydadan çok uzun vadeli hasara neden olur.

Evde yapılan cilt bakımları nelerdir?

  • Limon suyu: İçeriğindeki sitrik asit cildinizde güneşe maruz kaldıktan sonra cilt yüzeyinde koyu lekelere neden olur. Buna ek olarak, yukarıda bahsettiğimiz cilt tiplerine bağlı olarak cildi kurutur ve tahrişe neden olur.
  • Kabartma tozu: Bu yöntem cildinizdeki PH dengesini bozmaktadır. Çünkü kabartma tozunun PH değeri 8 seviyesindedir. Bu da ciltteki su içeriğini azaltabilir ve kurumaya sebep olur.
  • Sarımsak: Çiğ sarımsak tüketimi ciltte egzama nedeni olur. Bununla birlikte, cilt alerjisi ve sulu kabarcık gibi tepkimeler olur.
  • Diş macunu: Bu işlemi yaptığınızda diş macunu cildinizi gereğinden fazla gergin yapacaktır ve sürekli batma hissiyle karşılaşacaksınız.
  • E vitamini: E vitamini uygulaması dermatolog önerisinde değilse cildinizde tahrişe yol açacaktır. E vitamini kullanmadan önce mutlaka bir cilt uzmanı ile görüşünüz.

Erkekler Cilt Sorunların da, Cilt Bakım Setini Kullanabilir mi?

Erkek cildi daha kalın bir yapıya sahiptir. Bu yüzden deri altındaki kıl kökleri cilt yüzeyine çıkmaya çalışırken kıl dönmesi, egzama ve sivilce gibi sorunlara neden olur.

Erkeklerde cilt bakım sorunu ve çaresi

Erkeklerin cilt bakımı uyguladıkları tıraşla sınırlı kalmamalıdır. Tıraş sonrası losyonlar cildin su dengesini bozar.
Tıraş, kıllarla birlikte ciltteki ölü deri tabakasını da götürür.

Fakat bu zaman içerisinde ciltte mat görünüm yaratır ve hassasiyet oranı artar. Tıraş bıçaklarını sık sık temiz tutun. Eğer ciltte kesik ve yara olursa cildin kendisini toplaması uzun zaman alır.

Çünkü tıraş bıçağındaki patojenik bakteri erkek cildi için kırmızı alarmdır ve enfeksiyon meyilli cilt yapar.
Erkeklerin uyguladıkları temel bakıma yardımcı olacak esaslardan biri de sigara ve alkolden uzak durmaktır.

Bu cilt yaşlanmasını önler ve oldukça etkilidir. Ayrıca gönül rahatlığı ile bayanlar gibi erkeklerde Nega mini gibi en iyi cilt bakım setini kullanabilir.

Güzel Bir Cilt İçin Yararlı Olabilecek Diğer Şeyler

Ciltteki akne, kızarıklık ve yara izlerine neden olacak alışkanlıklardan kaçının.

Ciltteki sivilcelere ve uçuklara sakın dokunmayın. Saç spreyi ve saç jeli gibi ürünlerin yüzünüze bulaşmasına izin vermeyin.

Yastık kılıfınızı ve çarşaflarınızı düzenli olarak değiştirin. Cilt tahrişine sebep olacak yünlü kumaşlar kullanmayın. Bununla birlikte cildin bileşenlerini bozacak eylemlerden kaçının.

Örneğin, stresten uzak durun çünkü stres vücudun kolajen seviyesini düşürür. Kolajen seviyesi düşük ciltte göz çevresinde “kazayağı” dediğimiz kırışıklıklar ve dudak çevresinde buruşukluklar oluşur.

“BENİM İÇİN EN İYİ CİLT BAKIM ÜRÜNÜ NE?” DİYORSANIZ…

Hepimiz kusursuz, son derece ışıltılı ve sağlıklı bir cildin hayalini kurarız. Ancak sürekli raflardaki yeni ürünler ve Google’de yanlış cilt bakım tavsiyeleri içinde kendimizi kaybederiz.

Neyse ki kusursuz bir cilde kavuşmak için Sindirella’nın masalsı mucizesini beklemeye gerek yok. Üstelik sürekli para harcadığınız cilt kremlerine ve elde edemediğiniz hayal kırıklıklarına son.
Makalemizin en başında söylediğimiz gibi kimyasal içermeyen ürünler ile cildi kendi doğallığına bırakın. Cildinize sürekli olarak işlem yapmayın. Öncelliğiniz her zaman doğal cilt bakım yöntemlerinden yana olsun.

Bunun için teknolojinin doğa ile işbirliğinin sonucu doğan Nega vücut en iyi cilt bakım seti’ni sizlere tanıtıyoruz.

NEGA VÜCUT BAKIM SETİ’NİN İÇİNDE NELER VAR?

Vücudunuzun her zaman nefes almasını ve esnek kalmasını sağlayan bu cilt bakım setinin içinde havlu, iki adet kozmetik bez, eldiven lif ve saç için su emici türban (özel dokumalı havlu) vardır.

Nega mikro fiber bir cilt ürünüdür ve vücudunuzun sağlığına özen gösterir. Yani hem çevre ve doğa ile uyumlu hem de sizin cildinizle uyumlu bir üründür.

NEGA İLE CİLDİNİZE NASIL BAKIM SAĞLARSINIZ?

Bu vücut bakım setinin içindeki kozmetik bezler ölü hücreleri dökerek deri altındaki mikro sirkülasyonu yani kan dolaşımını sağlar. Cilt için kan dolaşımı neden önemlidir? Eğer vücudunuzda bir sirkülasyon yaratırsanız, kan hücreleri dolaşım olan bölgede cildi sağlıklı kılar.

Örneğin, selüloit sorunu olan kadınlar hafif masaj teknikleriyle yağ biriken bölgeyi uyarabilirler. Böylelikle zaman içinde birikmiş yağ görünümü deri altında son bulur.
Yüzünüzü yıkadıktan sonra setin içindeki havluyla cildinizi kurularsanız, hiçbir şekilde kaşıntı, kızarıklık ve gerginlik hissi yaşamazsınız. Ciltte bebeksi bir görünüm elde etmek için vücut yağını azaltır.

Ciltteki vücut yağının az olmasının önemi nedir?

Makalemizin içeriğinde de bahsettiğimiz gibi, sebum dengenizi korursanız akne problemi yaşamazsınız. Böylece, bu ürünün devamlı kullanım sonucunda cildiniz pürüzsüzlüğüne kavuşur.

En Kaliteli Cilt Bakım Seti Herkese Hitap Eder?

Özellikle tıraştan sonra batma ve yanma hissi yaşayan erkekler için çözüm olacak bir cilt bakım ürünüdür.

Yapısının mikro fiber olması kolaylık sağlayan bir özelliktir. En iyi cilt bakım seti ürünlerinde mikro fiber özellik, cildin tazeliğini korur. Erkeklerin yüzündeki mat görünüm gider ve yerini daha canlı bir cilt yer alır.
Bu vücut bakım setinin içindeki bir başka ürün ise banyo lifidir. Bu banyo kesesi, düzenli kullanımda kadınlarda pürüzsüz görünüm yaratırken erkeklerde spor sonrası kasları güçlendirmeye yardımcı olur.

Aqua magic tarzındaki bu nazik bakım vücudunuzu asla zorlamaz.

Buna ek olarak vücudunuzu kimyasala maruz bırakmadan ferah bir temizlik sağlarsınız. Banyoda sizi yakmayacak derecede sıcak suyun altında vücudunuzu ovun.

Vücudunuzun değişimde olduğunu siz de farkında olacaksınız.

Saçlarımızla cildimizin bir bütün olduğu gerçeğini bildiğimiz için setin içinde türban da mevcuttur.

Özel dokumaya sahip su emici türban ile su prosedürlerinin etkisini arttırmış olursunuz.

Böylece saçınızdaki su hızlı bir şekilde kurur ve saç altındaki kafa deriniz nefes alır.

Sonuç olarak nefes alan saç derisine sahip bir vücuda sahip olursanız, kepek oluşumundan ve egzamadan uzak bir sağlığa kavuşursunuz.

Belitmiş olduğumuz en iyi cilt bakım seti eczanelerde satılan ürünlere kat oranda fazla olduğu bilinmelidir.
Yazımıza vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Cilt sağlığı için Greenway’da Facebook ve İnstagram fırsatlarına katılabilir, yorumlarınızı ekleyip görüş belirtebilirsiniz.

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.