Evde Doğal Temizlik Yapımı İçin 8 Yöntem

Evde doğal temizlik nasıl yapılır

Evde doğal temizlik yapımı sırası ve aşamasında kullanılacak malzemeler çok önemlidir. Malzeme önemli olduğu kadar, temizliğin doğru yapılması, nereden başlanacağı ve uygulaması nasıl olacağı da çok önem taşır.

Ayrıca kimyasalsız doğal temizlik yapabilmek için, tüm ürünleri doğa dostu temizliğe ayırdığınızdan emin olun. Yani bir yüzey temizleme doğal bezi elinizde olduğunun farkına varmalısınız. Örneğin, tuvalet veya ev temizliği için doğal yöntemleri kullanırken, ek olarak Greenway genel temizlik setini aldığınızdan emin olmalısınız.

Şimdi sizlere önemli bilgiler vermeden önce, temizlenecek yerlerin veya yüzeylerin nemli olması gerektiğini bildirelim.

Hep birlikte altın bilgiler ile doğal temizlik nasıl yapılır ve tariflerini verelim. Ayrıca doğal temizlik ürünleri yapımını da öğrenmiş olacaksınız.

 • Sirke ile şu karışımı: Sirke ve miktarı eşit oranda karıştırmalı yüzeylere sürülerek gözle görülmeyen bakterileri temizleyebilirsiniz. Bir sprey boş şişe bulun ve sadece bu iş için kullanın.
 • Zeytinyağı ve limon suyu: Tuz ve limon suyu pas lekelerini temizlemede önemli rol oynarken, ahşap mobilyaları limon ve zeytinyağı ile temizlemek mümkündür. Ayrıca tava ve tencere de bulunan kabarmış kirleri temizler. 1/4 zeytinyağı ve aynı oranda limon suyunu karıştırmanız kafidir.
 • Elma sirkesi ile Tuvalet temizliği : Evde doğal temizlik yapımı için, en etkili yöntemlerden biridir. Evinizin en temizlenmesi gereken yeri tuvalettir. Elma sirkesi çaresi olarak görülür. Ama kabartma tozunu da yanında kullanılmalıdır. Eşit şekilde 1/2 oranda kabartma tozu ve elma sirkesini karıştırıp, tuvalet temizliği için kullanın. Lekeleri ve kötü kokuları giderecektir.
 • Doğal çevre dostu sabun ve Su : Yarım parmak çevre dostu sabun ve ılık 2 bardak su gereklidir. Sabunu eritin ve köpürtün. Sabunu çevre dostu kimya içermeyen özellikte web sitemiz de mevcut olduğunu bilmenizde yarar var. Bu yöntem temizlik için hafif ve doğal olarak kullanılıyor.
 • Limon ve Tuz: Pas ve kireç lekeleri için birebirdir. Etkili olabilmesi için, bir kaç dilim limonu rendeleyin veya suyunu tuz ile karıştırın. Lekeleri çözerek, eritecektir.
 • Buhar Temizleyici ve Esansiyel Yağlar: Mağaza kısmında bulunan esansiyel yağları organik ve doğal olarak üretildiğinden, hem temizlik yapabilir hem de hoş bir koku bırakabilirsiniz. Buhar temizleyiciye birkaç damla esansiyel yağ eklemeniz yeterlidir.
 • Limon Suyu ve Karbonat: 1 limonun suyu ile su bardağının yarısı kadar karbonat ekleyerek, fırın, lavabo veya banyo temizliğinde lekeleri giderebilirsiniz. Ayrıca ferah ve doğal bir koku elde edebilirsiniz.
 • Zeytinyağı, Sirke, Yağ: Bu karışımı hazırlayın ve ahşap mobilyalarınızı temizlemek ve parlatmak için kullanın.
 1. 1/2 su bardağı zeytinyağı
 2. 1/4 su bardağı beyaz sirke
 3. Birkaç damla limon esansiyel yağı (isteğe bağlı)

Çamaşır suyu yerine kullanabileceğiniz doğal ev yapımı bir alternatif, oksijenli sudur! Banyo, mutfak, zemin temizliği için önemlidir. Çamaşır suyunun yerine oksijenli su, birçok farklı temizlik ihtiyacınız için etkili bir çözüm olabilir.

Share:

GreenwayMy Temizlik

Kimyasalsız Temizlik ürünleri- Greenway

Fikrinizi buraya yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.